reklama

Gudas si užívá ambice Tampy: Jednou dojdem na vrchol!

Takhle si Radko Gudas užívá dovolenou Takhle si Radko Gudas užívá dovolenou Foto: Facebook
Přečtěte si rozhovor s obráncem Tampy Bay Radko Gudasem. Lightining v létě hodně posilovali. Staví tým, který by měl v příštích letech vyhrát Stanley Cup.

Praha - Tampa Bay posiluje a staví tým, který by si měl v příštích letech sáhnout na Stanley Cup. "Ambice na papíře máme velké," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz klíčový obránce týmu Radko Gudas.

I jeho se změny v kádru Lightning dotknou. Do Tampy v létě přišli vedle útočníků Briana Boyleho a Brendena Morrowa i zkušení obránci Jason Garrison a Anton Stralman, kteří budou s Gudasem soupeřit o místo v elitní formaci. 

"Oba se mi líbí. Už se na ně těším, že se od nich něco nového naučím," říká Gudas.

Tampa v létě výrazně posílila, že?
Máme velké ambice. Sám jsem na to zvědavý, protože na papíře to vypadá, že máme velké šance.

Třeba až na Stanley Cup?
To je náš cíl každý rok (směje se). Já myslím, že náš hlavní cíl bude play off a tam se musíme soustředit, aby to nedopadlo jako letos, že vypadneme hned v prvním kole. Máme teď kluky pod dlouhodobými smlouvami a před námi je dost času, abychom se zlepšovali. Když ne letos, za rok nebo za dva bychom na ten vrchol dosáhnout klidně mohli.

Tampa teď bude mít přetlak hlavně v obraně. Z Vancouveru přišel Garrison, z Rangers zase Stralman. Co na ně říkáte?
Mně se líbí oba! Garrison se mi líbil už ve Vancouveru hodně, je to skvělý obránce. Stralman byl zase jedním ze základních obránců Rangers, kteří se letos dostali až do finále. Už se na ně těším, zase se od nich budu moct něco naučit.

Neohrozí příchody takových hráčů vaše místo?
Máme teď napsaných na soupisce osm beků. Každý rok to v Tampě bude boj o místo. Kdo chce hrát, musí se snažit. Obrana se nám těmi příchody zlepšila, to je dobře.

Cítíte, že po loňské vynikající sezoně, máte v Tampě místo jisté, nebo budete muset i vy v kempu před sezonou zabrat?
Trenér ví, co ode mě může čekat, to je moje výhoda. Zase mě bude nasazovat na situace, na kterých můj styl hry potřebuje. Myslím, že nějakou pozici v Tampě už mám, ale jestli se budu chtít dostat do sestavy, stejně budu muset makat. Uvidíme, jak se bude dařit, snad přijedu na sezonu skvěle připravený.

V sezoně jste se vypracoval v klíčového beka Tampy a hrál jste klidně i více než dvacet minut za zápas. Dostanete takový prostor i teď?
Máme teď tři hodně vyrovnané obrany a rozprostře se to všem. Každý nějakých dvacet minut na zápas dostane a to je dobře. Každý do toho dáme víc, než když má někdo čtrnáct a někdo pětadvacet minut. Tohle je změna k lepšímu.

reklama