reklama

Hadamczik: Červenka je nejlepším hráčem ligy, má na NHL

Roman Červenka zatím v extralize září. Roman Červenka zatím v extralize září. autor: Milan Kammermayer
Bývalý reprezentační kouč uznal kvality devětadvacetiletého centra. "Chtěli jsme na něj hrát osobní obranu u nás v pásmu, ale nakonec jsme mu dali tolik prostoru, že má tři body a ještě netrefil prázdnou branku," řekl trenér Komety Alois Hadamczik.

Chomutov - Hokejovou extraligu každoročně opouští řada elitních hráčů, občas se ale některý z nich vrátí. To je i případ Romana Červenky, který před sezonou doufal, že dostane druhou šanci prosadit se v NHL. Nabídka na účast v kempu, v němž by mohl bojovat o smlouvu, ale nepřišla, a tak reprezentační útočník zamířil do Chomutova. V týmu Pirátů se pod vedením svého oblíbeného kouče Vladimíra Růžičky rychle zabydlel a patří k nejlepším hráčům soutěže.

Světový šampion z roku 2010, jenž se do Česka rozhodl vrátit z Petrohradu, kde nebyl v předešlé sezoně spokojen z herního ani osobního pohledu, vede kanadské bodování s 27 body za 11 branek a 16 asistencí. Své kvality Červenka potvrdil i v pátek, kdy se gólem a dvěma finálními přihrávkami podílel na výhře Chomutova nad Brnem 4:2.

"Chtěli jsme na něj hrát osobní obranu u nás v pásmu, ale nakonec jsme mu dali tolik prostoru, že má tři body a ještě netrefil prázdnou branku," řekl trenér Komety Alois Hadamczik. "Když ho hodnotím, tak musím říct, že je to nejvíce odstoupený hráč v extralize," uznal bývalý reprezentační kouč kvality devětadvacetiletého centra.

Z fleku může hrát NHL

"Vyzrál do takového hráče, kterého v lize nemá nikdo. Umí to vzít na sebe a rozhodnout zápas. Vyzrál ve velkého hokejistu, ještě by to stálo za to, aby se pokusil o návrat do NHL," řekl Hadamczik, podle nějž Červenka jen potřebuje, aby mu trenér věřil a dal mu dostatek prostoru na ledě. "NHL může hrát z fleku," je si jistý třiašedesátiletý kouč.

Hadamczik věří, že i přes letošní nezájem zámořských klubů Červenka ještě šanci za Atlantikem dostane. I přesto, že mu v prosinci bude již třicet. "Není tak starý, aby šanci nedostal. Dominik Hašek dostal příležitost taky v pozdějším věku a ještě byl nejlepším gólmanem světa. Myslím, že šanci ještě dostane," dodal Hadamczik.

Je rozdílovým hráčem

Červenkův přínos si dobře uvědomují i Piráti. "Proti Brnu jsme měli trochu štěstí, ale výborným týmovým výkonem v čele s Romanem Červenkou jsme to zvládli. Roman ukazuje, že je v extralize rozdílovým hráčem, a my jsme rádi, že jej máme," řekl asistent trenéra Jan Šťastný.

"Je to rozdílový hráč. K němu není moc co říct. On svou nahrávkou zkrátka vždy něco vymyslí. Není náhoda, že hrál v KHL, NHL nebo na mistrovství světa. Je dle mého suverénně nejlepší hokejista v extralize. Jsme moc rádi, že je u nás, a my mu musíme trošku pomáhat," uvedl útočník Vladimír Růžička mladší na adresu elitního střelce.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

reklama