reklama

Hadamczik: Eliáš a Židlický na MS nebudou, končí jim smlouva

Patrik Eliáš (na obrázku) stejně jako Marek Židlický českou reprezentaci na nadcházejícím MS zřejmě neposílí. Patrik Eliáš (na obrázku) stejně jako Marek Židlický českou reprezentaci na nadcházejícím MS zřejmě neposílí. autor: Reuters
Potvrzeno. Dva tahouni z MS 2011 na Slovensku a spoluhráči z New Jersey Devils Marek Židlický a Patrik Eliáš na světovém šampionátu hrát nebudou.

Praha - Dva tahouni z MS 2011 na Slovensku a spoluhráči z New Jersey Devils Marek Židlický a Patrik Eliáš na světovém šampionátu ve Švédsku a Finsku, který odstartuje za dva týdny, hrát nejspíše nebudou.

I když se finalisté loňského ročníku Stanley Cupu tentokrát do play off s nejvyšší pravděpodobností nedostanou, kvůli končící smlouvě v New Jersey s nimi Alois Hadamczik patrně nebude moci počítat.  

"Ani jeden z nich neví, jak to teď bude. Počítám s tím, že budeme mít ještě jedno jednání," sdělil trenér české reprezentace novinářům před úterním tréninkem českého týmu v pražské Tipsport Areně.

Pane Hadamcziku, jak se situace se startem Židlického a Eliáše vyvíjí?
Eliáš hraje v New Jersey léta a teď s ním nikdo o další smlouvě nemluví. Židlický přestěhoval rodinu z Minnesoty, dal kluka do školy v New Yorku, má tam pronajatý dům a teď neví, co bude. Oba jsou v těžké situaci. Kdyby měli podepsané smlouvy, tak by žádný problém nebyl.

Co Vám sdělil Slavomír Lener během jeho inspekce v zámoří ohledně posil pro šampionát?
Zatím mám takové zprávy, že chtějí jet všichni, kteří nebudou v play off. Až se mi jména trošku pletou v hlavě. Konkurence ale bude veliká.

Zatím máte v kádru 28 hráčů z Evropy. Kolik hráčů chystáte povolat z finálové série mezi Zlínem a Plzní?
Mám ještě zájem o dva hráče, jména vám ale neřeknu.

K týmu se dnes připojil brankář Alexandr Salák. Už máte v hlavě, kdo bude chytat ve čtvrtečním zápase se Slovenskem?
Máme v týmu tři brankáře a chtěl bych, aby se ve dvojzápase se Slovenskem protočili Salák s (Jakubem) Kovářem. Kdo začne, to ještě nevím.

reklama