reklama

Hadamczik: Jsem zklamaný, Slováci měli více štěstí než my

Alois Hadamczik věří, že i zisk bronzu bude pro tým úspěch Alois Hadamczik věří, že i zisk bronzu bude pro tým úspěch autor: Reuters
Trenér českých hokejistů Alois Hadamczik byl po semifinálové porážce se Slovenskem na mistrovství světa v Helsinkách hodně zklamaný.

Helsinky - Trenér českých hokejistů Alois Hadamczik byl po semifinálové porážce se Slovenskem na mistrovství světa v Helsinkách hodně zklamaný.

Podle něj jeho tým nabídl soupeři vítězství sám vlastními individuálními chybami. Hadamczik ale věří, že se mužstvo z porážky oklepe a vybojuje v neděli proti domácímu Finsku bronz.

"V semifinále je samozřejmě každý soupeř dobrý, ale my jsme si na něj věřili. Jsem z toho hodně zklamaný. Udělali jsme individuální chyby u všech tří gólů a soupeř nás potrestal. V takovém zápase by se neměly stát a těžko se dají napravit," prohlásil Hadamczik.

"O nasazení a vůli u všech hráčů se nedá ani slovíčkem pochybovat. Ale když nedáme góly, tak nemůžeme vyhrát."

Musel jsem sestavu míchat

U obou branek ve třetí třetině byl obránce Miroslav Blaťák, který nejdříve při přesilovce českého týmu po nepovedené přihrávce Tomáše Plekance se snažil zachránit situaci pádem do přihrávky Michala Handzuše na Miroslava Šatana, pak před třetím gólem se u mantinelu zbavil puku, který získal Tomáš Surový pro Libora Hudáčka.

"Když Tomáš Plekanec dával tu nahrávku, tak to tam měl odcouvat a soupeř by jel do plných. Potom tam měl čistý puk, a kdyby udělal dva kroky za bránu, tak to nemusel dávat za sebe. Slováci navíc, když jeli samostatný nájezd, tak ho famózně proměnili," doplnil Hadamczik.

Podle Hadamczika se na tým projevila únava ze čtvrtečního čtvrtfinále se Švédskem a následného pátečního cestování ze Stockholmu do Helsinek.

"Do toho přišlo brzo zranění Martina Erata. Pak byl i otřesený Frolík a Koukal s kolenem. Musel jsem sestavu míchat, že jsem tam každého dával chvíli," navázal Hadamczik.

Nepískají, to co říkají, že budou

Otřesený Erat musel po zákroku Libora Hudáčka na hlavu odstoupit ze hry, nemusel ale nakonec ani na vyšetření a v neděli se rozhodne, zda bude připravený na zápas o bronz.

Hadamczika ale posuzovaní zákroků rozčílilo, už loni v Bratislavě se marně zlobil po faulech Rusa Jevgenije Arťuchina.

"Erat nebyl vůbec v kontaktu s tím hráčem a druhý hráč ho srazil. Je nepochopitelné, jaké zákroky tu pouští. U Frolíka to samé, sestřelil jej úplně jiný hráč. Nemá kotouč, to jsou fauly na pět minut," čílil se Hadamczik.

"Je pro mě nepochopitelné, že nám dávají tady semináře, pod pokutami vyhrožují, že tam musí přijít hlavní trenér. Říkají, co budou pískat, ale oni to stejně nepískají a vy nemáte odvolání. To by se ti šéfové z IIHF měli chytit na nos."

O Štěpánkovi jsem uvažoval už před zápasem

Ve 47. minutě za stavu 1:3 poslal do branky místo Jakuba Kováře Jakuba Štěpánka.

"Chtěl jsem dát mužstvu nový impulz a udělat maximum pro otočení výsledku, ale dneska i puky chodily k nim. Soupeř měl víc štěstí než my," pokračoval kouč. O nasazení Štěpánka uvažoval už před zápasem. "Ale dělá se to těžko po takovém utkání se Švédy."

Češi chtěli hrát prý stejně jako ve čtvrtek proti Švédsku, ale na tento výkon nenavázali.

"Chtěli jsme dobře bránit a napadat v situaci, kdy soupeř nebude mít puk pod kontrolou. Druhou třetinu jsme na ně vlétli a dostali jsme je pod tlak, že nemohli vyjet ven. Ale nedávali jsme góly, a ve třetí hned v první minutě jsme dostali gól. Hodně to mužstvo poznamenalo," doplnil.

Stejně jako loni po semifinálové porážce se Švédskem se musí tým otřepat a jít do dalšího důležitého zápasu.

"Život je takový. Hráči si musí uvědomit, že je to pryč a že další úspěch může být, když teď porazíme Finy. To si musí každý v hlavě srovnat," dodal Hadamczik.

reklama