reklama

Hadamczik letí do zámoří. Pořeší nominaci i složení formací

Hadamczikova inspekce do NHL: Tyhle hráče si proklepne Podívejte se, které hráče kouč národního týmu Alois Hadamczik uvidí v akci při své inspekční cestě do zámoří při skládání olympijské soupisky. Foto: Reuters
V sobotu odlétá Alois Hadamczik do zámoří, kde uvidí živě v akci dvacet adeptů pro závěrečnou nominaci na olympiádu v Soči.

Praha - Pro české hráče v NHL nastává pro příští dva týdny veledůležité období jejich boje o olympiádu.

V sobotu odlétá Alois Hadamczik do zámoří na inspekční cestu, která mu hodně pomůže při skládání nominace pro Soči.

Přestože má podle vlastních slov o většině jmen jasno, o některých hráčích se potřebuje ještě ubezpečit. S předpokládanými oporami pak také probere uskupení jednotlivých formací.

"Chceme tým složit dobře a je potřeba si uvědomit, že budeme mít k dispozici jen jeden trénink," řekl reprezentační kouč pro Aktuálně.cz.

Sedm zápasů, dvacet uchazečů

Hadamczik si vybral sedm utkání, v nichž by se mu v ideálním případě měla předvést dvacítka adeptů. Ti podle něj mají k závěrečné nominaci hodně blízko.

"O hráčích, na jejichž zápasy se jedu podívat, jsem z 80 procent přesvědčen, že na olympiádu patří. Budu s nimi mluvit o tom, jak se cítí, a trochu si promluvíme také o dění, jak by to mělo vypadat," odhalil své plány.

U zbývajících hráčů jej čeká ještě delší rozhodování, protože z jednoho utkání závěry dělat nechce.

"Někteří hráči jsou na hraně, tak uvidím přímo v reálu, jakou mají výkonnost. Podle toho je budu dál sledovat a rozhodovat se," uvedl před odletem na Floridu, kde uvidí první dvě utkání.

Kdo s kým?

Mezi vytipovanými duely nechybí ani třeba zápas New Jersey či Phoenixu. Tedy kluby hráčů, s nimiž se do Soči jistě počítá. Hadamczik totiž chce znát také názory na nejvhodnější složení jednotlivých útoků a obran.

"S některými budeme debatovat o tom, s kým se jim hraje lépe, s kým naopak hůř," vysvětlil.

Přestože český kouč stráví v zámoří více než dva týdny, zápasy Plekance, Krejčího, Hudlera, Hejdy a dalších hráčů vynechá. Mělo by se na ně ale dostat při druhé zámořské misi po Novém roce.

"Krejčí je kvalitní útočník, kterého chceme. Hudler letos předvádí mimořádně dobré výkony, toho uvidím stejně jako některé další kluky v lednu," dodal.

reklama