reklama

Hadamczik: Nabídku Komety nemám, chce mě jedna reprezentace

Alois Hadamczik Aktuálně.cz řekl, že s Kometou Brno zatím o spolupráci nejedná. Alois Hadamczik Aktuálně.cz řekl, že s Kometou Brno zatím o spolupráci nejedná. autor: Dalibor Sosna
Alois Hadamczik Aktuálně.cz řekl, že nabídku trénovat Kometu Brno zatím nedostal a spekulace o tom, že by do klubu vstoupil jako akcionář, označil za výmysl novinářů.

Praha - Vladimír Kýhos nečekaně skončil na lavičce Komety Brno a klub hledá náhradu. Média spekulují o tom, že moravský klub převezme bývalý trenér reprezentace Alois Hadamczik. Vzhledem k tomu, že má kouč blízko k vedení klubu, to mnozí berou za hotovou věc.

Jenže Hadamczik toto spojení zatím vyvrací. "Jsou to jen spekulace, Kometa se mi zatím neozvala, žádná jednání neprobíhají a nabídku na stole v tuto chvíli nemám," řekl deníku Aktuálně.cz s tím, že sám čeká, zda se Brno ozve a nepopírá, že by o takovou práci neměl zájem.

Líbila by se mu prý atmosféra v hale Rondo i tlak, pod jakým trenéři v ambiciózním klubu pracují.

Žádné akcie kupovat nechce

Hadamczik ale zároveň velmi důrazně popřel spekulace o tom, že by měl zájem do Komety vstoupit zároveň jako akcionář. "To je úplný výmysl, neměl jsem nikdy nabídku akcie Komety koupit, a i kdybych takovou dostal, žádný klub bych teď ani v budoucnu nekupoval," řekl. "Každý si myslí, že mám hodně peněz, ale nestojím v čele žádné továrny a mám problémy ufinancovat nákladný provoz Buly arény v Kravařích."

Hadamczik je jako trenér bez angažmá od loňského února, když rezignoval z funkce trenéra hokejové reprezentace po olympiádě v Soči kvůli kritice, která se na jeho hlavu v médiích snesla.

S Kometou je zkušený trenér v úzkém kontaktu v podstatě od jejího návratu do extraligy, je velmi dobrý přítel sportovního manažera klubu Jaroslava Medlíka a blízko má i k majiteli Liboru Zábranskému. Několikrát se na zápasech Brna objevil i v letošní sezoně, což spekulace o možném spojení Brna s Hadamczikem prohlubuje.

Ve hře je i reprezentace

"Jsou to takové dohady. S Kometou jsem v blízkém vztahu už pět let, nějaké nabídky jsem v minulosti dostal, ale nikdy k tomu nebyla příležitost, protože jsem byl třeba u reprezentace," řekl Hadamczik. "Ale teď zatím žádná jednání opravdu neprobíhají."

Hadamczik se už nicméně dříve nechal slyšet, že chce v příští sezoně zase trénovat v extralize. "Jednu nabídku jsem odmítl už v průběhu této sezony, teď mám nabídku trénovat reprezentaci jedné evropské země, rozhodneme se po mistrovství světa," řekl.

reklama