reklama

Hadamczik nominoval do Ruska Rolinka i Červenku

Tomáš Rolinek (na obrázku) i Roman Červenka vynechali úvodní turnaj Euro Hockey Tour - finský Karjala Cup Tomáš Rolinek (na obrázku) i Roman Červenka vynechali úvodní turnaj Euro Hockey Tour - finský Karjala Cup autor: Reuters
Nováčkem je obránce Krejčí, po 9 letech se vrací Polák

Praha - Kapitán české reprezentace Tomáš Rolinek a nejlepší střelec Kontinentální hokejové ligy Roman Červenka jsou v nominaci trenéra Aloise Hadamczika pro Channel One Cup.

Na turnaj, který proběhne od 15. do 18. prosince v Moskvě a Chomutově, byl povolán jediný nováček - obránce pražské Slavie Jakub Krejčík. Po devíti letech se v reprezentaci objeví extřinecký útočník ze švýcarského Klotenu Vojtěch Polák.

V nominaci naopak kvůli zlomenině dolní čelisti chybí zastupující kapitán na listopadovém Karjala Cupu Petr Nedvěd.

Stejně na tom jsou také hokejisté Českých Budějovic, Pardubic a Plzně, které ve stejném termínu čeká účast ve finálové části European Trophy v Rakousku, a Vítkovic, které čeká o Vánocích účast na Spenglerově poháru ve švýcarském Davosu.

Čtěte také:
Hadamczik: S dobrou disciplínou bychom Rusy porazili

Stejně jako Polák má jediný reprezentační start na kontě i brankář pražské Sparty Tomáš Pöpperle, který vytvoří gólmanské duo s tradiční reprezentační jedničkou Jakubem Štěpánkem. 

Vedle Rolinka a Červenky jsou pozvány i další opory, které se kvůli zdravotním problémům či z jiných důvodů nezúčastnily úvodního turnaje Euro Hockey Tour.

Chybět tentokrát nebude mistr světa z loňského roku Lukáš Kašpar, další útočníci Petr Vrána či Ivan Rachůnek nebo účastník letošního MS na Slovensku, obránce Lukáš Krajíček.

Češi vstoupí do turnaje ve čtvrtek v Chomutově proti Švédsku. V pátek se oba celky přesunou do Moskvy, kde Češi v sobotu nastoupí proti Finsku a v neděli proti Rusku.

Nominace:

Brankáři: Jakub Štěpánek (Petrohrad/KHL), Tomáš Pöpperle(Sparta Praha),

obránci: Jakub Krejčík (Slavia Praha), Marek Trončinský (Liberec), Ondřej Němec (Čerepovec/KHL), Lukáš Krajíček (Minsk/KHL), Petr Čáslava (CSKA Moskva/KHL), Jakub Nakládal (Ufa/KHL), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta/Švýc.),

útočníci: Lukáš Kašpar, Kamil Kreps (oba Astana/KHL), Petr Vrána, Jakub Petružálek (oba Chabarovsk/KHL), Ivan Rachůnek (Sparta Praha), Michal Vondrka (Slavia Praha), Petr Hubáček (Kometa Brno/Jyväskylä/Fin.), Roman Červenka (Omsk/KHL), Jakub Klepiš (Dynamo Moskva/KHL), Tomáš Rolinek (Magnitogorsk/KHL), Zbyněk Irgl (Minsk/KHL), Petr Průcha (Petrohrad/KHL), Petr Vampola (Ženeva/Švýc.), Vojtěch Polák (Kloten/Švýc.).

Program turnaje:

Čtvrtek 15. prosince:

17:00 Rusko - Finsko.

18:20 Česko - Švédsko (Chomutov),

Sobota 17. prosince:

11:00 Rusko - Švédsko,

15:00 Česko - Finsko.

Neděle 18. prosince:

11:00 Rusko - Česko,

15:00 Švédsko - Finsko.

Tabulka EHT:

1. Rusko 3 2 1 0 0 8:3 8
2. Finsko 3 1 0 1 1 8:6 4
3. Česko 3 1 0 0 2 6:8 3
4. Švédsko 3 1 0 0 2 7:12 3

Reprezentace se letos poprvé sešla. Trénovala před Karjala Cupem Reprezentace se letos poprvé sešla. Trénovala před Karjala Cupem Prohlédněte zde

reklama