reklama

Hadamczik nominoval do Soči, jede Hlinka i Nedvěd

Petr Nedvěd se reprezentace ani v "důchodovém" věku nemůže nabažit. Petr Nedvěd se reprezentace ani v "důchodovém" věku nemůže nabažit. autor: Reuters
V nominaci na poslední přípravný turnaj Euro Hockey Tour, který se odehraje v olympijském Soči, jsou i veteráni Petr Nedvěd a Jaroslav Hlinka.

Praha - Dvaačtyřicetiletý Petr Nedvěd a sedmatřicetiletý Jaroslav Hlinka. Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik vsází před posledním přípravným turnajem Euro Hockey Tour na zkušenosti.

Nejproduktivnější hráč extraligy a medailista z loňského šampionátu se totiž oba objevili ve středeční nominaci na Channel One Cup, který se příští týden odehraje v dějišti olympiády v Soči.

Svoji premiéru si v reprezentaci během tohoto turnaje odbude pardubický útočník Tomáš Nosek, v brance se prostřídají brankáři z KHL Alexander Salák a Jakub Kovář.

Kontinentální liga ostatně českému výběru poskytla hned patnáct reprezentantů, včetně druhého nejproduktivnějšího hráče soutěže Jana Kováře z Magnitogorsku a Romana Červenky z Petrohradu, který minulý turnaj Karjala musel oželet kvůli zranění.

Z extraligy byli krom Noska, Hlinky a Nedvěda povolání také obránci Petr Zámorský (Zlín), Tomáš Kaberle (Kladno) a Michal Barinka (Vítkovice), a v útoku se zkusí prosadit Jiří Šimánek (Hradec Králové), Jan Buchtele (Sparta) a Robert Kousal (Pardubice).

Do žádných dalších soutěží český kouč Hadamczik už pro reprezentanty nesáhl. Doma tak zůstane třeba třetí nejproduktivnější hráč finské SM Liigy Ivan Huml, či Radek Smoleňák, který si zahrál na letošní Karjale.

Hned patnáct hráčů z tohoto výběru je i v širší nominaci na olympiádu v Soči. Konkrétně oba brankáři, sedm obránců (z nominovaných je "mimo jen Ševc) a šest útočníků (Nedvěd, Červenka, Kovář, Vondrka, Vincour a Novotný).

Nominace českých hokejistů na Channel One Cup v Soči (19.- 22. prosince):

Brankáři: Jakub Kovář (Jekatěrinburg/KHL), Alexander Salák (Petrohrad/KHL),

obránci: Ondřej Němec, Martin Ševc (oba Lev Praha/KHL), Michal Barinka (Vítkovice), Tomáš Kaberle (Kladno), Petr Zámorský (Zlín), Petr Čáslava (Čerepovec/KHL), Lukáš Krajíček (Dinamo Minsk/KHL), Tomáš Mojžíš (Slovan Bratislava/KHL),

útočníci: Jan Buchtele, Jaroslav Hlinka (oba Sparta Praha), Robert Kousal, Tomáš Nosek (oba Pardubice), Jiří Novotný, Jiří Sekáč (oba Lev Praha/KHL), Jiří Šimánek (Mountfield Hradec Králové), Petr Nedvěd (Liberec), Roman Červenka (Petrohrad/KHL), Zbyněk Irgl (Dinamo Minsk/KHL), Jan Kovář (Magnitogorsk/KHL), Tomáš Vincour (Kazaň/KHL), Michal Vondrka (Slovan Bratislava/KHL).

reklama