reklama

Hadamczik: Plekanec a Židlický s námi budou hrát jeden zápas

Vedle Plekance a Židlického mrzí Hadamczika i absence Martina Hanzala a Martina Růžičky Vedle Plekance a Židlického mrzí Hadamczika i absence Martina Hanzala a Martina Růžičky autor: Eduard Erben
Alois Hadamczik si hodně si sliboval od jejich zkušenosti, nakonec však bude moci využít kladenské opory Tomáše Plekance a Marka Židlického jen na první reprezentační zápas sezony.

Praha - Alois Hadamczik si hodně si sliboval od jejich zkušenosti, nakonec však bude moci využít kladenské opory Tomáše Plekance a Marka Židlického jen na první reprezentační zápas sezony proti Švédsku ve středu v Liberci.

Trenér národního týmu novinářům před Karjala Cupem na pondělním srazu řekl, že na víkendové zápasy do Finska proti domácímu týmu a Rusku pojede už tým bez nich.

Zatímco Plekanec se s Hadamczikem domluvil na absenci v zápasech v Turku z rodinných důvodů, důvodem Židlického absence je odjezd do USA za rodinou.

"Budou hrát jen jedno utkání a já to musím akceptovat. Tomáš (Plekanec) chtěl hrát všechny zápasy, ale pak do toho přišla nemoc táty. Marek se vrací do Ameriky. Jsou to hráči nejvyšších kvalit, a kdyby řekli, že nepojedou ani do Liberce, nemohl jsem říct ani popel," přiznal Hadamczik.

Absence Hanzala s Růžičkou mě mrzí

Pondělní sraz před úvodním zápasem Karjala Cupu v Liberci absolvovalo 23 hráčů - dva brankáři, osm obránců a třináct útočníků.

Z původně nominovaných útočníků se omluvili útočníci Martin Růžička a Martin Hanzal a nahradil je karlovarský útočník Lukáš Pech.

"To mě mrzí hodně, vždycky někdo vypadne. Já jsem byl příjemně překvapen, že když jsem poprvé zavolal Hanzalovi, tak řekl, že pojede. To, že ho potkalo takové zranění, je smůla," připomněl Hanzalovo zranění v oblasti obličeje, které si spolu s otřesem mozku přivodil v pátečním zápase jeho Mountfieldu na ledě pražské Sparty.

O zranění nejproduktivnějšího hráče a nejlepšího střelce extraligy Růžičky se Hadamczik dozvěděl v neděli přímo v Třinci okamžitě po zápase Ocelářů se Spartou.

"Třinecký doktor mi to hned říkal. Růžička o tom ví, že bojuje o místo v týmu pro mistrovství světa. My ale chceme nominovat hráče, kteří jsou zdravotně v pořádku. Když nejsou, nemá cenu je z klubu tahat," přiznal reprezentační trenér.

"Další změny jen v případě zranění"

Víc hráčů Hadamzik povolat nemohl, protože na soupisce pro turnaje Euro Hockey Tour musí být maximálně 23 hráčů. 

"Další změny jsou možné jen v případě zranění, což jsem nechtěl přivolávat," podotkl Hadamczik, který tak do Turku pojede se sedmi obránci a dvanácti útočníky.

I kvůli přítomnosti šesti českých hráčů z NHL však Hadamczik věří, že utkání v Liberci vyprodá tamní Tipsport Arenu.

"Věřím, že diváci přijdou. Když Jarda Jágr přijede jako divák a bude se podepisovat, tak bude plno," smál se trenér faktu, že Jaromír Jágr pomáhá vyprodat téměř všechny zápasy, kam hokejisté Kladna přijedou.

"Pro hokej je to, co tady způsobili hlavně hráči Kladna, největší reklama. Je to velká show a lidi ukázali, že mají hokej rádi, když má úroveň," dodal.

"MS může být bez hráčů z NHL"

Přiznal ale, že mu výluka v NHL dělá starosti. Pokud by soutěž v zámoří začala, "vyzkoušené" hráče z NHL by na mistrovství světa zřejmě použít nemohl. 

"To může být nebezpečné. My ale budeme bojovat se sestavou, kterou budeme mít k dispozici. Navíc by to postihlo i ostatní mančafty a mistrovství by bylo prezentací evropských soutěží," dodal Hadamczik.

Český tým se do Finska přesune ve čtvrtek odpoledne, v pátek jej čeká zápas s domácím týmem, turnaj pak v sobotu zakončí soubojem s Ruskem.

Nominace českého týmu na Karjala Cup:

Brankáři: Ondřej Pavelec (Liberec), Alexander Salák (Färjestad/Švéd.),

obránci: Petr Čáslava (Čerepovec/KHL), Lukáš Galvas (Třinec), Jakub Kindl (Pardubice), Jakub Krejčík (Lev Praha/KHL), Jakub Nakládal (Spartak Moskva/KHL)Filip Novák (Dynamo Moskva/KHL), Ladislav Šmíd (Liberec),Marek Židlický (Kladno),

útočníci: Tomáš Hertl (Slavia Praha), Petr Hubáček (Jyväskylä/Fin.)Zbyněk Irgl (Dinamo Minsk/KHL), Petr Koukal (Nižněkamsk/KHL), Jan Kovář (Plzeň), Petr Nedvěd (Liberec), Jiří Novotný (Lev Praha/KHL)Lukáš Pech (Karlovy Vary), Jakub Petružálek (Chabarovsk/KHL), Tomáš Plekanec, Jiří Tlustý (oba Kladno), Jakub Svoboda (Kometa Brno), Michal Vondrka (Slovan Bratislava/KHL).

Předpokládaná sestava na zápas s Švédskem:

Pavelec (Salák) - Židlický, Šmíd, Novák, Čáslava, Kindl, Nakládal, Krejčík, Galvas - Plekanec, Nedvěd, Tlustý - Irgl, Novotný, Hubáček - Petružálek, Koukal, Vondrka - Hertl, Kovář, Svoboda - Pech.

reklama