reklama

Hadamczik povolal tři nováčky a poletí na inspekci za moře

Alois Hadamczik nakonec změnil názor a do zámoří přece jen odletí. Alois Hadamczik nakonec změnil názor a do zámoří přece jen odletí. autor: CPA
Přípravný kemp české hokejové reprezentace před mistrovstvím světa ve Stockholmu a Helsinkách je bohatší o další hráče.

Praha - Přípravný kemp české hokejové reprezentace před mistrovstvím světa ve Stockholmu a Helsinkách je bohatší o další čtyři hráče.

Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik povolal do přípravy na mistrovství světa ve Stockholmu a Helsinkách další čtyři hráče. Na pondělním srazu v Kravařích tým doplní obránci Karel Kubát, Tomáš Voráček a útočníci Lukáš Pech s Ondřejem Romanem. Uvedl to manažer národního týmu Jan Černý.

Trojici Kubát, Voráček a Roman čeká premiéra v seniorské reprezentaci. V kádru je aktuálně 27 hráčů. První zápasovou prověrku před šampionátem absolvuje reprezentace 3. a 4. dubna v Jindřichově Hradci s Lotyšskem.

Trenér na cestu do NHL změnil názor

Na jihu Čech povede tým asistent Josef Paleček, hlavní kouč Hadamczik se totiž rozhodl, že odcestuje na inspekční cestu po NHL.

"Osobní kontakt je úplně o něčem jiném, než když hráče slyšíte jen v telefonu. Rád bych znal jejich názor. Chci zjistit, v jakém jsou rozpoložení. A zda platí jejich zájem v případě možnosti nastoupit za národní tým na mistrovství světa," uvedl Hadamczik pro hokej.cz.

Ještě před pár týdny přitom tvrdil, že do Ameriky nepoletí. "Předpokládám, že bych odletěl 30. března a zpátky bych se vracel 8. dubna," řekl v pátek.

Přesný plán cesty ještě nemá, chce navštívit zápasy v New Yorku, Filadelfii a na Floridě. "V NHL máme více hokejistů, kteří by nám na šampionátu určitě pomohli. Zajímat mě bude, zda by navzdory enormní zátěži na turnaj po skončení sezony v NHL přijeli," řekl Hadamczik.

Konkrétněji se má k posilám z NHL vyjádřit v polovině dubna.

Aktuální složení týmu:
Brankáři: Jakub Kovář (České Budějovice), Pavel Francouz (Litvínov),
obránci: Jakub Krejčík, Jakub Nakládal (oba Lev Praha/KHL), Michal Barinka, Tomáš Voráček (oba Vítkovice), Karel Kubát (Litvínov), Jan Kolář (Doněck/KHL), Tomáš Mojžíš (Slovan Bratislava/KHL), Marek Trončinský (Chanty-Mansijsk/KHL), Petr Čáslava (Čerepovec/KHL), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta/Švýc.),
útočníci: Jiří Novotný, Tomáš Rachůnek, Jiří Sekáč, Petr Vrána (všichni Lev Praha/KHL), Vladimír Svačina, Ondřej Roman (oba Vítkovice), Václav Nedorost, Lukáš Kašpar (oba Doněck/KHL), Tomáš Rolinek (Pardubice), Petr Tenkrát (Sparta Praha), Lukáš Pech (Karlovy Vary), Michal Vondrka (Slovan Bratislava/KHL),Petr Koukal (Nižněkamsk/KHL), Milan Gulaš (Magnitogorsk/KHL), Zbyněk Irgl (Minsk/KHL).

reklama