Hadamczik přivítá šampióna Ruska i Švédska

18. 4. 2013 21:47
Jakub Petružálek opět v dresu národního týmu (uprostřed).

Praha - Hokejovou reprezentaci připravující se na mistrovství světa posílí obránce Martin Ševc ze švédského týmu Skelleftea a útočník Jakub Petružálek hrající za Dynamo Moskva.

Oba by se k týmu měli připojit v úterý, kdy se v Brně uskuteční další sraz národního týmu před Českými hokejovými hrami. Novinářům to po dnešním souboji se Slovenskem řekl trenér Alois Hadamczik.

Ševc dohrál ligovou sezónu dnes

Pro Petružálka skončila klubová sezona ve středu, kdy s Dynamem vyhrál play off Kontinentální ligy a získal Gagarinův pohár. Ševc dohrál švédskou ligu dnes vpodvečer, kdy získal čtvrtý mistrovský titul na severu Evropy.

Po třech úspěších s Färjestadem slaví triumf s týmem Skelleftea, který finálovou sérii s Luleou rozhodl v nejkratším možném čase. Čtvrtý zápas Ševc a spol. vyhráli 4:0. Jednatřicetiletý bek se hned v úterý připojí k reprezentaci připravující se na mistrovství světa.

Tři tituly získal s Färjestadem

Jednatřicetiletý bek se hned v úterý připojí k reprezentaci připravující se na mistrovství světa. Ševc ve finálové sérii přispěl dvakrát bodově k vítězství Skelleftey. Ve třetím zápase dal jeden ze dvou gólů a dnes u jednoho asistoval. Zatímco si mohl užívat zlatou helmu, v dresu poražené Luley získal stříbro další český obránce Pavel Skrbek.

Ševc vyhrál s Färjestadem švédský titul v letech 2006, 2009 a předloni. Skelleftee pomohl ukončit čekání na další triumf v Elitserien po dlouhých 35 letech.

Novákovi zamezilo ve startu zranění

Hadamczik zvažoval i povolání Petružálkova spoluhráče obránce Filipa Nováka. Zkušený bek ale není zdravotně fit. "Mluvili jsme s ním a už měsíc hraje s teplotami přes 38 stupňů. Nemohou stále přijít na to, z jaké příčiny to je. Říkali mu, že má zápal plic, pak zase ne," uved Hadamczik.

Reprezentační kouč sleduje i finále play off české extraligy, ve kterém o titul bojují Plzeň a Zlín. Jistou pozvánku má Jan Kovář. "Ve Zlíně jsou na tom hráči (o které bych měl zájem) podobně jako Filip Novák. Honejsek nehraje vůbec, Zámorský a Holík mají problémy a starají se o ně lékaři," dodal Hadamczik.