reklama

Hadamczik: Se Švédy jsme měli vyhrát, nejlíp hraje Němec

Tři body jsou podle Aloise Hadamczika ziskem, který českým výkonům odpovídá Tři body jsou podle Aloise Hadamczika ziskem, který českým výkonům odpovídá autor: Reuters
Bývalý kouč národního týmu Alois Hadamczik exkluzivně hodnotí české výkony v prvních dvou zápasech MS.

Praha - Kdekdo měl z těžkého startu do mistrovství světa obavy. I řada odborníků tipovala z úvodní trojice zápasů hubený zisk. Nakonec má český tým po prvních dvou duelech se Slováky a Švédy na kontě tři body, tedy přesně polovinu možného počtu.

"Tři body tomu tak odpovídají, protože se Slovenskem jsme mohli prohrát a naopak se Švédskem jsme hráli velmi dobře a měli jsme vyhrát," hodnotí vstup Čechů do turnaje předchozí reprezentační kouč Alois Hadamczik, jenž i po svém odstoupení národní tým bedlivě sleduje a se čtenáři Aktuálně.cz se exkluzivně podělil o své postřehy.

"Výkon proti Švédsku je příslibem do dalších utkání," chválí. "Zatím bych to však nepřeceňoval. A čekal bych od některých osobností, že to vezmou víc na sebe."

Se Slováky to bylo svázané

Češi vstoupili do šampionátu výhrou 3:2 po prodloužení nad Slováky. Přitom nebyli daleko od porážky, nastavený čas vynutil až v 58. minutě Jágr.

"První zápasy, ať hrajete s jakýmkoliv soupeřem, jsou vždycky těžké. Viz třeba porážka Kanady s Francií. Snaha a vůle byly velké, ale to někdy může být na škodu, protože to svazuje," připomněl Hadamczik známou pravdu.

"Navíc nesmíme přehlédnout hru Slováků, kteří podali velmi dobrý výkon," ocenil nadšeně bojujícího soupeře. "Velmi dobře nám zachytal Salák, který zabránil tomu, aby odskočili na 3:1."

Výhra se Švédy by byla zasloužená

Druhé utkání mělo přesně opačný scénář. Růžičkovi svěřenci byli po většinu zápasu lepší, vedli už 3:1, ale nakonec po nájezdech prohráli 3:4.

"Proti Švédům podal celý tým velmi kvalitní agresivní výkon s dobrým pohybem. Škoda že jsme vedení 3:1 nedotáhli do vítězného konce, protože jsme si tři body zasloužili," mrzí Hadamczika. "Mužstvo pracovalo mnohem lépe, hlavně v obraně. Nájezdy pak byly tradičně loterií."

Změny v sestavě prospěly

Týmu podle Hadamczika prospěly změny v sestavě. Především složení prvních dvou útočných formací českou ofenzivu oživilo. 

"Trojice Jágr - Hertl - Rolinek se mi líbí, myslím, že může dobře fungovat. Hertl je hráč, který je silný na puku a dobře bruslí, navíc je i přes své mládí psychicky odolný. A také vidím jako pozitivní, že spolu hrají slávisté Červenka, Sobotka, Klepiš," uvedl.

Celkově se Hadamczikovi nejvíc líbil obránce Ondřej Němec, jenž je s jedním gólem a třemi asistencemi dokonce nejlepší v týmovém bodování. "V obou zápasech patřil k nejlepším hráčům a má na výsledcích největší zásluhu. Z nováčků bych vyzdvihl Zámorského," řekl.

Růžičkovi se v obou zápasech příliš nelíbila obranná hra týmu, což však nechtěl Hadamczik příliš hodnotit. "Když trenér řekl, že tam nějaké chyby byly, tak to určitě neřekl jen tak. Hlubší kritika mi nepřísluší," dodal.

reklama