reklama

Hadamczik povolal 10 hráčů z NHL, Jágr do Moskvy nepojede

Podívejte se na 23 nominovaných hráčů, kteří budou Česko reprezentovat na turnaji v Moskvě. Podívejte se na 23 nominovaných hráčů, kteří budou Česko reprezentovat na turnaji v Moskvě. Foto: CPA - Eduard Erben
Česká reprezentace pojede na druhý turnaj Euro Hockey Tour s deseti posilami z NHL.

Praha - Česká hokejová reprezentace se představí na druhém turnaji seriálu Euro Hockey Tour Channel One Cupu v Moskvě a Helsinkách s deseti hráči z NHL, kteří díky výluce působí v Evropě.

Kouč Alois Hadamczik dnes nominoval brankáře Ondřeje Pavelce, obránce Jakuba Kindla a Romana Poláka a útočníky Martina Hanzala, Vladimíra Sobotku, Tomáše Plekance, Davida Krejčího, Michaela Frolíka, Aleše Hemského a Jakuba Voráčka.

Hadamczikovi se podařilo sestavit hodně silný výběr, jenž se bude na tradičním prosincovém turnaji snažit navázat na listopadový triumf na finské Karjale. "Sezona začala nad očekávání dobře a myslím si, že by nikomu nevadilo, kdyby v trendu (z Karjaly) i pokračovala," řekl prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král na tiskové konferenci v Praze.

Reprezentační kouč se rozhodl do týmu zařadit řadu hráčů z NHL přesto, že nemá jistotu, že se na turnaji představí. Kdyby se totiž vedení zámořské soutěže domluvilo s hráčskou asociací NHLPA na podmínkách nové kolektivní smlouvy, Plekanec a spol. by po jejím podpisu hrát nemohli.

"Proto máme připravený široký seznam náhradníků. Aby hráči věděli, že s nimi pro tento případ počítáme a byli připraveni," uvedl Hadamczik, který "pod čáru" napsal dvanáct hráčů. "Osobně bych byl radši, kdyby se dohodli až 16. prosince. My to ale neovlivníme. Teď jsou hráči z NHL k dispozici, a proto jsem je nominoval. Chceme sestavit nejsilnější možný tým. Jsme ale připraveni i na druhou variantu," řekl reprezentační trenér.

Nejsložitější situace by nastala, kdyby se v zámoří na startu NHL dohodli v průběhu turnaje. "Věřím, že bychom v tom případě akci dohráli se všemi hráči. Podobný problém by totiž měli i Švédové a Rusové," poukázal Hadamczik na skutečnost, že i další národní týmy mají v nominaci posily z kanadsko-americké soutěže, které momentálně hrají v Evropě.

Jediným nováčkem je Sobotka. Do týmu se vrací uzdravený kapitán Tomáš Rolinek. Pozvánku dostal i nejlepší extraligový střelec Martin Růžička, jenž se z Karjaly pro zranění omluvil, a brzy jednačtyřicetiletý útočník Petr Nedvěd.

Druhý díl seriálu Euro Hockey Tour se v Moskvě a Helsinkách, kde se utkají čeští reprezentanti s domácími Finy, uskuteční od 13. do 16. prosince.

Nominace:

Brankáři: Ondřej Pavelec (Pelicans Lahti/Fin.), Alexander Salák (Färjestad/Švéd.),

obránci: Jakub Kindl (Pardubice), Roman Polák (Vítkovice), Martin Škoula (Lev Praha/KHL), Filip Novák (Dynamo Moskva/KHL), Lukáš Krajíček (Dinamo Minsk/KHL), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta/Švýc.), Jakub Nakládal (Spartak Moskva/KHL),

útočníci: David Krejčí, Aleš Hemský (oba Pardubice), Martin Hanzal (České Budějovice), Vladimír Sobotka (Slavia Praha), Tomáš Plekanec (Kladno), Martin Růžička (Třinec), Jakub Svoboda (Kometa Brno), Michael Frolík (Chomutov), Petr Nedvěd (Liberec), Petr Koukal (Nižněkamsk/KHL), Tomáš Rolinek (Ufa/KHL), Michal Vondrka (Slovan Bratislava/KHL), Jakub Petružálek (Chabarovsk/KHL), Jakub Voráček (Lev Praha/KHL).

reklama