reklama

Hamrlík se stěhuje do Rangers. Coby náhrada za Staala?

Roman Hamrlík už se nyní bude radovat z branek v dresu Rangers. Roman Hamrlík už se nyní bude radovat z branek v dresu Rangers. autor: Reuters
Hokejový obránce Roman Hamrlík bude v kariéře v zámořské NHL pokračovat v týmu New York Rangers, který jej získal z Washingtonu.

New York - Hokejový obránce Roman Hamrlík bude v kariéře v zámořské NHL pokračovat v týmu New York Rangers, který jej získal z Washingtonu. Vedení Capitals zkušeného osmatřicetiletého beka zařadilo v úterý na listinu takzvaných nechtěných hráčů a nabídlo tak jeho služby ostatním klubům.

Rangers nejspíše přišlo o Staala

Jeho vytažení z této listiny od NY Rangers možná nahrála nešťastná situace v nočním zápase mezi "Jezdci" a Philadelphii, kdy bombu obránce hostí od modré čáry nechtěně tečoval Jakub Voráček do oka domácí opory zadních řad Marka Staala (video zde!).

Pro šestadvacetiletého elitního beka celé soutěže duel okamžitě skončil, vážnost jeho zranění zatím ale není známa. Podle reakce klubu na trhu volných hráčů se ale dá předpokládat, že se Staal do sestavy Rangers v nejbližší době nevrátí.

Velká šance pro českého veterána

Hamrlík, olympijský vítěz z Nagana, podepsal s Washingtonem před minulou sezonou dvouletý kontrakt celkem na sedm milionů dolarů. V letošním zkráceném ročníku NHL však dostal od nového kouče Adama Oatese šanci jen ve čtyřech zápasech, v nichž si připsal jednu asistenci. Naposledy hrál 7. února proti Pittsburghu.

Zlínský rodák Hamrlík je se 1383 zápasy v základní části NHL českým rekordmanem. V roce 1992 se stal první českou jedničkou draftu, na němž si ho vybrala Tampa Bay. Poté nastupoval za Edmonton, New York Islanders, Calgary, Montreal a od roku 2011 za Capitals. Ve 1383 zápasech vstřelil 155 gólů a zaznamenal 483 asistencí. V play off odehrál 111 duelů.

reklama