reklama

Hamrlík tlumí ostrá slova. Fanoušci ho ale podporují

Roman Hamrlík (vlevo) a Alexandr Ovečkin. Roman Hamrlík (vlevo) a Alexandr Ovečkin. autor: Reuters
Český hokejista zvedl hlas proti zástupcům hráčských odborů, za což sklidil kritiku i pochvaly.

Praha - Na konci listopadu obránce Washingtonu Roman Hamrlík pro deník Sport prohlásil, že je z vyjednávání v zámoří "znechucen" a nepřímo obvinil z váznoucích jednání o ukončení výluky zástupce hráčských odborů Donalda Fehra.

Po tvrdé kritice z řad hráčů, kteří tvrdili, že by měli všichni být na stejné lodi, se osmatřicetiletý Hamrlík v úterý rozhodl svá slova poněkud zmírnit.

"Možná to někteří lidé berou osobně, ale já proti Fehrovi a dalším lidem z NHLPA nic nemám. Vždycky jsem je podporoval a budu i nadále," prohlásil český bek pro server Tsn.ca.

"Každý ale můžeme mít svůj názor a to jsem chtěl říct především," dodal Hamrlík, který přitom ještě před čtrnácti dny hovořil o tom, že se "ztratilo přes 400 milionů dolarů, které nikdo hráčům nevrátí, natož Donald Fehr."

Fanoušci se staví za Hamrlíka

Tvrdá Hamrlíkova slova si tehdy vysloužila ostrou reakci například od spoluhráče Alexandra Ovečkina, který jedničce draftu z roku 1992 vzkázal, aby si podobné řeči nechal do hospody a neventiloval je do médií.

Na druhou stranu se ale českého beka zastali mnozí fanoušci, kterým se podobně jako Hamrlíkovi nelíbí, že přišli už o tři měsíce hokeje.

"Hamrlíku, nemusíš šlapat na brzdu, řekl jsi to správně," prohlásil například čtenář serveru TSN Jimmy Stump, který si v diskuzi vysloužil nejlepší hodnocení od ostatních čtenářů.

"Hamrlík má pravdu, proč se o návrzích pro dohodu nehlasuje?" přidává se další z čtenářů s vysokým hodnocením svého příspěvku. "Všichni víme, že předtím opravdu řekl to, co si všichni starší hráči a hokejisti mimo superhvězd myslí," dodává další z fanoušků.

NHL začne nejdřív na Silvestra

V NHL bylo kvůli sporům o rekordní výnosy ze soutěže zrušeno již 526 utkání.

Pokud by se obě strany dokázaly do konce roku dohodnout, mohlo by se začít hrát 31. prosince a základní část by patrně měla 48 zápasů, podobně jako při výluce v sezoně 1994-95.

Zdaleka není ovšem vyloučena ani varianta, že celá sezona bude podobně jako ročník 2004-2005 zrušena.

Další jednání mezi odboráři a vedením NHL jsou přitom naplánována na středeční večer.

reklama