reklama

Hanba, ostuda, nulová koncepce! Slováci hokejisty nešetří

FOTO Vraždění neviňátek, Slováci dostali na úvod "sedmičku" Prohlédněte si fotografie z potupy slovenských hokejistů na úvod olympiády, kdy pohráli s týme USA vysoko 1:7. Foto: Reuters
Hodně drsnou lekci dostali hokejisté Slovenska ve svém úvodním vystoupení pod pěti kruhy v ruském Soči od reprezentace Spojených států.

Bratislava/Praha – Hodně drsnou lekci dostali hokejisté Slovenska ve svém úvodním vystoupení pod pěti kruhy v ruském Soči od reprezentace Spojených států. A zatímco hokejisté mluvili o poučení, od fanoušků dostali, co proto.

„Byl to kolotoč, na který dostali naši hokejisté jízdenku zdarma,“ píše se v jedné z obřích diskuzní na slovenských zpravodajských webech. „Byla to hanba, ostuda,“ zní častý názor dalších zklamaných hokejových příznivců, kteří museli protrpět především rozklad svého týmu v prostřední části zápasu.

Slovenští hráči mluvili smířlivě. To fandové nikoliv

Do ní sice vstoupili Slováci skvěle, už po dvaceti vteřinách vyrovnal na 1:1 Tatar, jenže jako kdyby tak příslovečně „rozdráždil hada bosou nohou“. Zámořský výběr jako kobra uštknul následně nebohého soupeře během necelých 20 minuty ještě šestkrát.

„První třetina byla od nás docela dobrá, ve druhé jsme dostali nešťastný gól na 1:3 a potom už to jelo. Ale lepší dostat takovou lekci nyní, než na konci turnaje,“ pronesl po zápase možná až příliš smířlivě Tomáš Kopecký, který to za svá slova následně slízl právě od fanoušků.

Ti ale nešetřili celý tým a ani věta Zdena Cháry o tom, že „se z těch dvaceti minut musí poučit a připravit na další zápas“, se s přílišným pochopením nesetkala. „Pořád čtu po porážkách, jak se musíme poučit, a pak skutek utek,“ napsal jeden z rozhořčených slovenských hokejových příznivců.

Fanoušci se pustili také do Vůjtka

A hokejový národ u našich východních sousedů nenechal nit suchou ani českém kouči výběru Vladimíru Vůjtkovi. „Hlavně, jestli už má vybranou košili na další zápas,“ rýpl si jeden z nich a další přidal: „Ještě, že nejen Miro Šatan, ten by jim tu jejich koncepci pořádně zkazil“.

Tento fandatak při první možné příležitosti trenéru národního týmu vrátil to, že nenominoval jednoho z nejlepších slovenských hráčů historie. A nebyl rozhodně jediný.

Nutno podotknout, že se našli i tací, kteří se snažili být smířliví a mluvili o tom, že na startu her o nic nejde, jelikož do vyřazovacích bojů postupují ze skupin všechny celky. „Dejte jim čas,“ zněl jeden z takových názorů. „Měli bychom kluky podpořit a fandit jim, ne jen hned zatracovat,“ dodává další.

Kritika směřovala i na slabé nasazení hráčů

Je ale také pravda, že byli v menšině a často jim to kritici písemnou formou několikanásobně vrátili. Naštvané většině totiž vadil ještě jeden fakt. „Kdyby hráli naplno a dostali nálož, ale oni to jen odklouzali, chyběla tomu bojovnost, aktivita,“ zněl jeden z takových názorů.

A jako tradičně si rýpli příznivci i do slovenských komentátorů STV, kteří jsou často ještě pod větší palbou kritiky, než v dobách své „největší slávy“ Václav Tittelbach se svými kolegy na Nově.

Zvládnou Slováci reparát proti Slovinsku?

Tak, či onak, budou mít Chára a spol. šanci na reparát v sobotu časně ráno, kdy od 9:00 hodin hrají se Slovinskem. A budou se muset činit! Poté, co Kopitarova družina relativně potrápila (alespoň herně, výsledkově nikoliv) ruskou sbornou, koukají se slovenští fanoušci i na tento zápas hodně pesimisticky.

„Dneska jsem dostali lekci z hokejové moderny. Soupeř byl o třídu lepší – předčil nás ve všech aspektech – rychlosti, kombinaci i kolektivním pojetí hry. Kromě naší první pětky jsme neměli jak jim odporovat. Je to ale jen jeden zápas, budeme bojovat,“ řekl po zápase kouč Vůjtek.

Jeho svěřenci to budou muset nyní potvrdit i na ledě, pokud se chtějí vyhnout blamáži a další „popravě“ od slovenských fanoušků...

Veškeré informace k hokejovému turnaji na olympiádě v Soči najdete zde!

OHLASY NA ZÁPAS SLOVENSKO - USA

Vladimír Vůjtek (trenér Slovenska): „Dnes jsme dostali lekci z hokejové moderny. Soupeř byl o třídu lepší a převýšil nás ve všech aspektech – rychlosti, kombinaci, i kolektivním pojetí hry. V podstatě jsme neměli čím odporovat, snad jen první pětkou. Američané vyhráli zaslouženě!“

Tomáš Kopecký (útočník Slovenska): „První třetinu jsme hráli celkem dobře, ve druhé jsme ale dostali nešťastný třetí gól a potom už to jelo. Radši odehrát tento zápas nyní, než na konci turnaje. Nebylo to jednoduché, když jsme prohrávali 1:7, ale ve třetí třetině jsme chtěli začít hrát tak, jako bychom chtěli ve všech dalších zápasech. Odehráli jsme ji celkem dobře, škoda té druhé dvacetiminutovky. Musíme hrát dobře celých šedesát minut.“

Zdeno Chára (kapitán Slovenska): „Určitě to nebyl takový vstup do turnaje, jaký jsme si představovali. Na začátku jsme to zvládli poměrně dobře, hráli v tempu, ve druhé třetině jsme ale přestali plnit defenzivní úkoly, Američané se dostávali do jasných střeleckých pozicí a dávali nám z nich góly. Z té prostřední třetiny se musíme poučit a připravit na další duel. Musíme se zlepšit v obranné činnosti, lépe si rozebírat hráče soupeře.“

Peter Budaj (gólman Slovenska): „Ve druhé třetině jsme rychle vstřelili vyrovnávací branku, ale hned po ní přišly naše chyby. Soupeři toho využili, znovu se ujali vedení a od té chvíle jsme se vezli. Zaplatili jsme za naše chyby. Američané hráli a my neměli protizbraň. Musíme se z toho zvednout a poučit, je to začátek turnaje, který není tak důležitý, jako konec. Z naší strany to může být jen lepší.“

Dan Bylsma (trenér USA): „Byl to náš první zápas na olympiádě a jsem velmi rád, že se nám v něm povedlo vyhrát. Ve druhé třetině jsme hráli velmi dobře a vstřelili šest branek. Chlapci předvedli parádní výkon, ukázali jsme svojí pravou tvář.“

Paul Stastny (útočník USA se slovenskými kořeny): „Byl to pro mě velmi speciální zápas. Podařilo se nám zdolat Slováků, dokonce na zimních hrách. Výborně jsme bruslili, dobře zahráli všechny čtyři naše formace. Jsem rád, že mi na tribuně fandila i moje rodina.“

reklama