reklama

Haščák režíroval třetí porážku Sparty. Připadám si jako v jiném týmu, řekl

Marcel Haščák a Jan Švrček Marcel Haščák a Jan Švrček autor: Milan Kammermayer
Kometa je velkým překvapením letošního play off. Favorizovanou Spartu porazila již třikrát v řadě a je blízko semifinále. Útočník Marcel Haščák brněnský tým nepoznává.

Brno - Jako v jiném týmu si připadá slovenský útočník hokejistů Komety Marcel Haščák, který dnešními dvěma góly a jednou asistencí pomohl Kometě k vítězství nad Spartou 4:3 v prodloužení.

Dohráno: Kometa získala mistrovský titul, Jihlava hlásí návrat do extraligy a Vary sestupují Dohráno: Kometa získala mistrovský titul, Jihlava hlásí návrat do extraligy a Vary sestupují Prohlédněte zde

Nyní mají Brňané výhodu čtyř postupových mečbolů. Tým, který v základní části soutěže po výborném startu klopýtal od porážky k porážce, prošel nečekanou změnou. Je odolný, nezlomí jej špatný vývoj. A přiklonila se k němu i štěstěna.

"Nechce se mi ani věřit, že jsem stále ve stejném týmu. Ještě nedávno jsme většinu zápasů prohrávali. Bylo to náročné psychicky i fyzicky. Nyní se kolektiv upevnil," uvedl nejlepší hráč dnešního utkání, který si cení charakteru současného kádru Komety. Ten ani jednou v dosavadních třech zápasech play off nezlomil špatný začátek zápasů, v nichž Sparta vždy ovládla hru a získala náskok.

"Jsme na tom nyní mnohem lépe psychicky. I když jsme opět prohrávali. Všechny tři zápasy jsme vybojovali, odmakali na doraz. Doufám, že zítra nebude žádný rozdíl a budeme v našem trendu pokračovat. Jen bychom si měli dát pozor na začátek. I když jsme dostali na začátku góly, tak se na to nikdo ptát nebude, protože jsme vyhráli," poznamenal Haščák, který svou střelou rychle rozhodl prodloužení.

"Tento gól byl vynikající prací celé pětky. Moje branka už byla jen třešnička na dortu," uvedl Haščák, který přiznal, že v současném rychlém hokeji není moc prostoru zavolat si na spoluhráče o přihrávku. "Než se stačím rozhlédnout, tak mám puk na hokejce. Není čas na nic," tvrdil slovenský útočník, jemuž vyhovuje spolupráce s Tomášem Vincourem.

Sparta už není favorit, Pöpperleho bych nestřídal, říká Holeček. Historie mluví pro Kometu Sparta už není favorit, Pöpperleho bych nestřídal, říká Holeček. Historie mluví pro Kometu Čtěte zde

Po jeho střílené přihrávce také Haščák dnes vstřelil první branku. "Všiml si, že mám hokejku dole. Je to už můj druhý gól, který jsem po této spolupráci vstřelil. Na takové kotouče může brankář soupeře těžko reagovat. Tomáš je velmi šikovný hokejista. Vzájemně jsme se herně pochopili, máme stejné myšlenky," dodal Haščák.

Kometě v dnešním duelu chyběla jedna z hlavních útočných opor Martin Erat. "Ukázali jsme, že i bez něj můžeme hrát. Zabojovali jsme za něj. V tom je největší síla našeho týmu. Věřím, že ji v sobotním čtvrtém zápase potvrdíme," uvedl Haščák.

reklama