reklama

Hašek míří do KHL: ´Chci zkusit něco nového´

Cítím se výborně a jsem připraven, hlásí brankář Hašek. Cítím se výborně a jsem připraven, hlásí brankář Hašek. autor: Zuzana Hronová
O pardubického gólmana se zajímá Spartak Moskva

Moskva - Angažmá české brankářské hvězdy Dominika Haška ve Spartaku Moskva je prakticky jisté.

Ačkoliv pětačtyřicetiletý hrdina olympijských her v Naganu oficiálně tvrdí, že jedinou jistotou je to, že bude pokračovat v kariéře, v rozhovoru pro ruský deník Sport Express přiznal, že o angažmá v Kontinentální lize vážně uvažuje.

"Dostal jsem nabídky z několika klubů a vím, že v Česku opravdu chtějí, abych zůstal doma. Upřímně ale říkám, že chci zkusit něco nového. Například KHL," řekl brankář, který v minulé sezoně pomohl Pardubicím k zisku mistrovského titulu.

Čtěte také: Dominátor má v týdnu podepsat smlouvu se Spartakem

Do Spartaku jej láká český trenér Miloš Říha. "Odborníci se domnívají, že je to nejkvalitnější liga v Evropě, a asi je to pravda. Není divu, že tam působí spousta vynikajících hráčů," uvedl Hašek.

Dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru, který získal šestkrát Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře NHL, by měl podle neoficiálních informací odletět v tomto týdnu na jednání přímo do Moskvy.

Foto z hokeje: Tak vypadal zlatý český víkend! Skvělé Foto z hokeje: Tak vypadal zlatý český víkend! Skvělé Prohlédněte zde

A po podpisu smlouvy se hned vrátit zpět do Prahy, kde se tento týden začal připravovat pod vedením osobního trenéra Josefa Bruka na novou sezonu.

Podle agentury Reuters plánuje Spartak uspořádat v pondělí tiskovou konferenci, na které Haškův příchod oznámí. Server sportbox.ru uvedl, že Hašek přiletí společně s trenérem Říhou do Moskvy v neděli odpoledne a tiskové konference se osobně zúčastní.

reklama