Hašek nelapil ani jeden nájezd. Přesto vyhrál

18. 12. 2007 7:58
Nejprve pomohla tyč, druhý pustil, třetí chytat nemusel
Dominik Hašek zachránil Detroit v prodloužení. Nájezdy mu  úplně nevyšly, ale díky stoprocentní úspěšnosti detroitských hráčů to nevadilo.
Dominik Hašek zachránil Detroit v prodloužení. Nájezdy mu úplně nevyšly, ale díky stoprocentní úspěšnosti detroitských hráčů to nevadilo. | Foto: Reuters

Detroit - Utkání domácího Detroitu Red Wings s Washingtonem Capitals bylo měřením sil nejlepšího celku NHL s druhým nejhorším. Zatímco Rudá Křídla mají 49 bodů, Capitals pouhých 28.

Zápas byl však mnohem vyrovnanější, než by postavení v tabulce napovídalo.

V normální hrací době skončil nerozhodně 3:3, přičemž oba zkušení brankáři, brzy třiačtyřicetiletý Dominik Hašek a sedmatřicetiletý Olaf Kölzig, čelili shodně 30 střelám.

Českému gólmanovi, jenž si  konečně zase pořádně zachytal, nevycházely závěry třetin. Necelou půl minutu před koncem té prvé šel  Washington do vedení 2:1, minutu a půl před koncem třetí si vynutil v přesilovce prodloužení srovnáním skóre na 3:3.

V nastaveném čase zachránil Hašek Rudým křídlům šanci na druhý bod, když vychytal individuální akci Alexandra Ovečkina. Talentovaný  mladík střílel úvodní gól Capitals, tentokrát však zkušeného strážce klece nepřelstil.

"Patří spolu s Crosbym a Malkinem k velmi talentovaným hráčům. Způsob, jakým střílí góly, je úchvatný. Rád se na něj dívám v sestřizích. Ale když proti němu hraju, musím mu věnovat speciální pozornost. Je to skvělý střelec a představuje téměř polovinu jejich útoku," chválil Ovečkina po utkání podle stránek nhl.com Dominik Hašek.

Samostatné nájezdy dopadly pro českého gólmana kuriózně. Přestože ani jednou nezasáhl úspěšně, vyhrál.

Viktor Kozlov "Doma" překonal, ale trefil jen brankou konstrukci. Alexander Semin vyzrál na Haška v zápase již podruhé a snížil v nájezdech na 1:2.

Když se však trefil i třetí detroitský hokejista, Jiří Hudler, třetí washingtonský hráč ani jet nemusel, bylo rozhodnuto. Domácí i díky v hokeji neobvyklé stoprocentní úspěšnosti v nájezdech vydřeli po nečekaném boji vítězství 4:3.

Hlinka pomohl Coloradu k výhře

Ve druhém pondělním zápase, jenž byl v NHL na programu, hostil vůbec nejhorší celek ligy, Los Angeles Kings,  Colorado Avalanche.

Laviny rozhodly o svém vítězství již v první části hry.

Velké varování přišlo během jediné minuty hned zkraje duelu. Nejprve se v čase 2:37 trefil Ryan Smyth, v čase 3:39 ho napodobil Jaroslav Hlinka.

Vítězný gól padl po osvědčené spolupráci -  vstřelil ho v 15. minutě Paul Stastny po přihrávce Milana Hejduka.

V prostřední části vyšli střelci naprázdno, třetí Kings zápas pořádně zdramatizovali,  když během prvních čtyř a půl minut  snížili na 2:3

Colorado se přestalo o vítězství strachovat až minutu a sedm vteřin před koncem, kdy se do prázdné brány trefil Ben Guite a stanovil výsledek na 4:2 z pohledu hostí.

Detroit - Washington 4:3 SN (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 4. a 56. Holmström, 31. Zetterberg, rozhodující nájezd Zetterberg - 10. Ovečkin, 20. Schultz, 59. Semin

Los Angeles - Colorado 2:4 (0:3, 0:0, 2:1)
Branky: 41. Brown, 45. Handzuš - 3. Smyth, 4. Hlinka, 15. Stastny (Hejduk), 59. Guite.