Hašek pomohl Detroitu z krize, Hemský znovu famózní

zh
3. 3. 2008 7:42
Rozhodl i Škoula, Prospal poprvé skóroval za Letce
Aleš Hemský z Edmontonu právě překonává v samostatných nájezdech brankáře Columbusu Pascala Leclaira. | Foto: Reuters

Edmonton - Český útočník Edmontonu Aleš Hemský zopakoval v nedělním zápase NHL doma proti Columbusu své galapředstavení ze čtvrtka.

Opět dal dva góly, opět se stal hlavní hvězdou večera.

V 52. minutě vyrovnával na 2:2. Utkání skončilo v normální hrací době 3:3. Rozhodly až samostatné nájezdy. Respektive nájezd. Jediný, kdo se ve třech základních sériích trefil, byl totiž Aleš Hemský.

Dále čtěte:

Olejáři vyhráli již počtvrté za sebou. I přes mocný finiš jim k poslední příčce, zaručující play off chybí ještě sedm bodů.

Sváteční střelec Škoula rozhodnul

Nerozhodný duel rozlousknul také obránce Minnesoty Martin Škoula doma proti Los Angeles.

Třetí celek Západní konference se proti nejhoršímu týmu NHL natrápil víc, než by bylo zdrávo. Po první třetině prohrával 0:1, ve druhé vyrovnal, jenže víc se mu toho v normální hrací době nepodařilo.

Minnesota našla v prodloužení nečekaného zachránce - Martina Škoulu.
Minnesota našla v prodloužení nečekaného zachránce - Martina Škoulu. | Foto: Reuters

Minutu a čtvrt před koncem prodloužení udeřilo z nečekaného směru. Martin Škoula se trefil po 23 zápasech. Jednalo se teprve o jeho třetí branku ve 145 zápasech, které za Minnesotu odehrál.

Hašek pomohl Detroitu z krize

Střídán naopak nemusel být gólman Detroitu Dominik Hašek. Na ledě Buffala vychytal výhru 4:2 a připsal si 22 úspěšných zákroků.

Dominik Hašek se vrací po zranění. Po páteční porážce se San Jose si v neděli připsal první výhru po návratu. | Foto: Reuters

Po třítýdenní pauze způsobené zraněním dostal důvěru již po druhé za sebou, tentokrát proti týmu, s nímž je spjata velká část jeho zámořské kariéry.

Druhý brankář Red Wings Chris Osgood se totiž momentálně trápí s rapidním poklesem formy. Tým s ním prohrával jedno utkání za druhým, z deseti střetnutí zvítězil jen jedinkrát.

Někdejší nepřekonatelný suverén Západní konference již vede jen o pět bodů, chybí mu tři klíčoví obránci a zažívá největší krizi od sezony 1989/1990.

"Na takový zápas jsne čekali. Nehráli jsme špatně, jen jsme nemohli dát góly," cituje agentura AP "Dominátora". "Dneska jsme konečně párkrát skórovali a hráli dobře i v defenzivě. Navíc si myslím, že si Buffalo nevypracovalo příliš šancí."

Václav Prospal se poprvé trefil ve svém novém působišti, ve Philadelphii Flyers. Již v čase 1:08 vstřelil úvodní branku na ledě New Yorku Rangers, v této sezoně již svou třicátou. Letci přesto prohráli 4:5 po samostatných nájezdech.

Více čtěte zde: Jezdci už 9 duelů neprohráli. I díky Strakovi s Malíkem

NY Rangers - Philadelphia 5:4 SN (3:3, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. Straka (Jágr), 12. Sjöström (Malík), 14. Callahan (Straka, Malík), 22. Bäckman, rozhodující nájezd Shanahan - 16. a 52. Carter, 2. Prospal, 9. Coburn

Chicago - Vancouver 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 25. a 50. Kane, 18. Ladd, 46. Sharp - 39. Kesler

Pittsburgh - Atlanta 3:2 SN (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 1. Malone, 3. Talbot, rozhodující nájezd Letang - 15. Slater, 42. Viktor Kozlov

NY Islanders - Florida 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 10. Booth

Buffalo - Detroit 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 3. Kaleta, 44. Pominville - 12. Drake, 26. Filppula (Hudler), 35. Franzen, 56. Maltby

Minnesota - Los Angeles 2:1 PP (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 25. Gáborík, 64. Škoula - 18. Cammalleri

Edmonton - Columbus 4:3 SN (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 18. Coglino, 52. Hemský, 53. Staios, rozhodující nájezd Hemský - 17. Nash, 51. Chimera, 58. Tärnström