Hašek pustil za tři minuty tři góly a šel ven

zh
14. 11. 2007 7:23
Odchytal 35 minut zápasu, šlo na něj jen 12 střel
Dominik Hašek právě inkasoval gól - semifinále NHL mezi Detroitem a Anahaimem.
Dominik Hašek právě inkasoval gól - semifinále NHL mezi Detroitem a Anahaimem. | Foto: Reuters

St. Louis - Úterní zápas NHL mezi domácím St. Louis a Detroitem se začal odvíjet pro hosty znamenitě. Po první třetině vedli 2:0 a směřovali zvolna směrem za vítězstvím.

Jenže ve druhém dějství zažil katastrofální tři a půl minuty český brankář Rudých Křídel Dominik Hašek. Snížení Keitha Tkachuka na 1:2 ve 26. minutě během přesilové hry ještě nevěstilo nic zlého. Jenže ve 34. minutě to začalo.

Velezkušeného veterána si vychutnal nezkušený nováček David Perron, když mu nadělil během minuty a půl při jednom střídání dva góly.

"Stále máte co zlepšovat. I kdybych tu zůstal celý rok, stále musím dokazovat, že tým učinil v mém případě dobré rozhodnutí, Snažím se proto hrát podobně dobře jako dnes každý  zápas," cituje slova devatenáctiletého mladíka agentura AP. Když se Perron narodil, Hašek už měl v kapse český ligová titul s Pardubicemi a ocenění Zlatá hokejka k tomu.

Další branka následovala hned za minutu, Mayersovi přihrával Martin Ručinský a Hašek putoval v čase 35:51 na střídačku. To už Red Wings prohrávala 2:4.

Detroit se vrátil ke své tradiční hře, během druhé třetiny vyslal na klec, kterou střežil Manny Legace, 17 střel. Naopak Chris Osgood,  střídající českého brankáře, čelil až do konce zápasu jenčtyřem pokusům.

Vše bylo málo platné, za hosty se trefil až pět minut před koncem Valtteri Filppula a pouze snížil na konečných 4:3 pro St. Louis. Jiří Hudler si u tohoto gólu připsal svou druhou asistenci v utkání.

Vokoun jen na střídačce

Tři z pěti úterních zápasů se nerozhodly v základní hrací době. Atlanta porazila Floridu 3:2 až v prodloužení. V bráně Panterů dostal tentokrát místo Tomáše Vokouna důvěru Craig Anderson, ovšem ani on další bodové ztrátě nezabránil.

Ve své černé domácí sérii pokračuje Toronto. Když v nastaveném čase podlehlo 3:4 Montrealu, zakusilo na svém ledě pátou prohru  v řadě. Naposledy se ve své aréně mohly Maple Leafs radovat 18. října, když porazily Floridu 3:2.

V dresu Montrealu si připsal dvě asistence Tomáš Plekanec.

Duel Anaheimu s hostujícím Los Angeles dospěl dokonce až do samostatných nájezdů.  V nich byli úspěšnější domácí.

Calgary si poradilo doma s Minnesotou 3:2 v normální hrací době, ale do prodloužení příliš nescházelo. Kristian Huselius vstřelil rozhodující gól až v 60. minutě.

Atlanta - Florida 3:2 PP
St. Louis - Detroit 4:3
Toronto - Montreal 3:4 PP
Calgary - Minnesota 3:2
Anaheim - Los Angeles 4:3 SN