6. 4. 2008 23:32
Detroit - Chicago 4:1
Veteráni slaví. Dominik Hašek a Chris Chelios po výhře nad Columbusem.
Veteráni slaví. Dominik Hašek a Chris Chelios po výhře nad Columbusem. | Foto: Reuters

Detroit - Brankář Dominik Hašek a útočník Jiří Hudler se dostali mezi tří hvězdy utkání, při výhře hokejistů Detroitu nad Chicagem  4:1.  Jistý vítěz Prezidentovy trofeje zakončil základní část se ziskem 115 bodů.

Hašek si v utkání připsal sedmadvacet úspěšných zákroků, Hudler pomohl k výhře brankou a asistencí.

Před úvodním buly zápasu převzal Prezidentovu trofej pro nejlepší celek základní části kapitán Nicklas Lidström, který se výrazně podílel na nedělní výhře.

Rudá křídla šla do vedení už po necelých osmi minutách. To se trefil po přihrávce Darrena McCartyho český reprezentant Jiří Hudler.

Ten se podílel i na druhé brance Detroitu. Tentokrát při dvojnásobné přesilovce nahrál na gól Nicklasi Lidströmovi.

Švédský hokejista skóroval ještě jednou, když ve třetí třetině zvyšoval už na 4:0. Čestný gól Chicage vstřelil Patrick Kane.

Vítěz základní části NHL se v prvním kole play off střetne s Nashvillem.

Detroit Chicago 4:1