Havířov drží čtvrté místo

17. 2. 2006 21:14
Praha - Hokejisté Havířova vyhráli v dnešním utkání 50. kola první ligy 4:3 na ledě posledního Jindřichova Hradce a udrželi si čtvrtou příčku, která v play off zajišťuje výhodu domácího prostředí v případném rozhodujícím utkání.

Bod za Havířovem je pátá Kometa Brno, jež zvítězila 2:1 v Ústí nad Labem nad již jistým vítězem základní části.

O vítězství hostů rozhodl v 50. minutě Staněk, jenž překonal gólmana Málka střelou nad lapačku a připravil Slovanu porážku v posledním domácím utkání před play off.

Havířov otevřel skóre na jihu Čech již po 56 sekundách, když Ježe propálil Prokop. Domácí dokázali stav zvrátit poté, co v rozmezí šesté až dvanácté minuty třikrát skórovali. V dalším průběhu však domácí polevili a zkušenější mužstvo Havířova vybojovalo těsnou výhru. O tříbodovém zisku rozhodl v 56. minutě Žůrek.

V Chomutově zazářil domácí útočník Mikšovic, jenž se hattrickem v rozmezí necelých 11 minut zasloužil o vítězství 6:3 nad jistým účastníkem baráže Prostějovem. Celkem si v zápase připsal pět kanadských bodů.

Výsledky - 50. kolo:

Ústí nad Labem - Kometa Brno 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 48. T. Sýkora - 28. Meluzín, 50. Staněk. Rozhodčí: Neča - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:12. Využití: 0:1. Diváci: 3250.

Jindřichův Hradec - Havířov 3:4 (3:2, 0:1, 0:1)
Branky: 6. Horák, 9. Nedbálek, 12. Fiala - 1. Prokop, 14. Lipina, 25. Vavruša, 56. Žůrek. Rozhodčí: Souček - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 6:9, navíc Šperger (Jindřichův) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 357.

Chomutov - Prostějov 6:3 (1:1, 4:1, 1:1)
Branky: 23., 31., 34. a 55. Mikšovic, 13. Charousek, 37. Révay - 12. Říha, 35. Piecha, 42. Polák. Rozhodčí: Zubzanda - Sentenský, Merc. Vyloučení: 8:12, navíc Hrazdíra (Prostějov) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 1020.

1. Ústí nad Labem 51 30 3 6 1 11 164:93 103
2. Mladá Boleslav 50 28 0 7 1 14 145:101 92
3. Jihlava 51 26 3 4 2 16 144:115 90
4. Havířov 51 28 1 1 1 20 142:133 88
5. Kometa Brno 51 26 2 5 0 18 132:118 87
6. Chomutov 50 24 2 4 3 17 148:115 83
7. Hradec Králové 50 23 3 3 1 20 135:116 79
8. Olomouc 50 23 0 3 3 21 119:126 75