Havlát 18. gólem sezony prohře Minnesoty nezabránil

21. 2. 2011 8:32
Red Wings vyhráli v Minnesotě 2:1 po nájezdech

New York - Hokejový útočník Martin Havlát zajistil svým 18. gólem v sezoně NHL alespoň bod Minnesotě v dnešním odpoledním utkání s Detroitem. Hostující Red Wings vyhráli i díky asistenci Jiřího Hudlera 2:1 po samostatných nájezdech.

Hudler se podílel na prvním gólu utkání ve 42. minutě, kdy po průniku do útočného pásma "nabil" zpětnou přihrávkou kapitánovi svého týmu Nicklasi Lidströmovi. Sedmadvacetiletý český útočník tak bodoval v pátém utkání za sebou.

O vyrovnání se postaral tři minuty nato Havlát proměněným brejkem a 18. brankou v ročníku už teď vyrovnal svou loňskou gólovou bilanci.

Rekordní Eliáš. Jako druhý Čech nasbíral 800 bodů v NHL
Hemský a Eliáš zajistili třemi body výhry svých týmů

V samostatných nájezdech rozhodl o bodu navíc pro hosty z Detroitu Pavel Dacjuk.

Ve Winter Classic rozdrtilo Calgary Montreal

Druhý zápas v letošní sezoně NHL pod širým nebem vyhráli hokejisté Calgary, kteří porazili Montreal 4:0. Utkání na McMahon Stadium, kde se v roce 1988 konal zahajovací ceremoniál olympijských her, sledovalo 41.022 diváků.

Hlavním hrdinou utkání, do něhož v dresu Canadiens zasáhli i čeští hokejisté Tomáš Plekanec a Roman Hamrlík, byl brankář Flames Miikka Kiprusoff.

Finský gólman zneškodnil všech 39 střel soupeře a stal se prvním brankářem, který při venkovním utkání NHL vychytal čisté konto.

Dvěma góly se blýskl útočník Rene Bourque, který v 9. minutě v přesilové hře otevřel skóre utkání a v 35. minutě zvyšoval na 3:0.

Druhý gól vstřelil o dvě minuty dříve ve vlastním oslabení Anton Babčuk, na konečných 4:0 upravil v 51. minutě v přesilové hře Alex Tanguay.

Statistika NHL:

Buffalo - Washington 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 29. Pominville - 27. Perreault, 51. Johansson. Střely na branku: 29:39. Diváci: 18.690.

NY Rangers - Philadelphia 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Branky: 13. Wolski, 46. Stepan - 17. Carter, 33. Giroux, 37. Darcillo, 60. Versteeg. Střely na branku: 39:24. Diváci: 18.200.

Calgary - Montreal 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky: 9. a 35. Bourque, 33. Babčuk, 51. Tanguay. Střely na branku: 37:39. Diváci: 41.022.

Minnesota - Detroit 1:2 po sam. n. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 45. Havlát - 42. Lidström (Hudler), rozh. nájezd Dacjuk. Střely na branku: 26:39. Diváci: 18.912.

Chicago - Pittsburgh 3:2 po sam. n. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 11. Sharp, 42. Bickell, rozh. nájezd P. Kane - 34. Cooke, 57. Sterling. Střely na branku: 31:26. Diváci: 22.195.