Havlát dal první gól, jenže Devils zase prohrávají nájezdy

27. 9. 2014 6:56
New Jersey i v přípravě na novou sezonu neumí nájezdy. Devils po penaltovém rozstřelu podlehli Islanders 2:3. Poprvé se za ně trefil Martin Havlát, další gól dal v noci za Montreal Jiří Sekáč.
Samostatné nájezdy hráčům New Jersey zdá se nejdou ani v nové sezoně.
Samostatné nájezdy hráčům New Jersey zdá se nejdou ani v nové sezoně. | Foto: Reuters

Praha - V nočních přípravných zápasech na novou sezonu NHL se gólově prosadili čtyři Češi.

Gólem a dvěma nahrávkami režíroval vysokou výhru Toronta 7:3 v Buffalu obránce Roman Polák. Smolný zápas odchytal gólman Michal Neuvirth, který v bráně strávil 59 minut. Z 22 střel inkasoval šest branek a úspěšnost zákroků měl pouze 72,7 procenta.

Jiným Čechům se však dařilo: Dalším gólem za Montreal se přiblížil místu v NHL útočník Jiří Sekáč, díky kterému Canadiens porazili Colorado 3:2 a vítězství Vancouveru 3:0 nad Calgary zase zpečetil gólem Radim Vrbata.

Za New Jersey se trefil Martin Havlát. V utkání proti Islanders se v přesilové hře po nahrávce Patrika Eliáše postaral o snížení na 1:2, jenže nakonec ani on za vyrovnaného stavu 2:2 po prodloužení nepomohl prolomit New Jersey mizérii v samostatných nájezdech, která tým srážela celou loňskou sezonu.

Havlát neproměnil nájezd ve třetí sérii a New Jersey prohrálo 2:3. Jaromír Jágr, Marek Židlický ani Tomáš Kaberle dnes v noci za New Jersey nenastoupili.

Přípravné zápasy před NHL:

Buffalo - Toronto 4:6 (2:3, 1:2, 1:1)

Branky: 9. a 19. Stewart, 24. McCabe, 59. McCormick - 10. Polák, 16. Bozak, 17. Phaneuf, 23. Komarov (Polák), 39. Clarkson (Polák), 50. Leivo. Michal Neuvirth (Buffalo) odchytal 59:22 minuty, z 22 střel inkasoval šest branek a úspěšnost zákroků měl 72,7 procenta.

Colorado - Montreal 2:3 (1:0, 0:1, 1:2), hráno v Québecu

Branky: 18. E. Johnson, 46. R. O'Reilly - 29. Andrighetto, 48. Sekáč, 55. Prust.

Washington - Boston 5:4 v prodl. (1:1, 2:3, 1:0 - 1:0)

Branky: 7. a 35. Ovečkin, 38. Latta, 45. L. O'Brien, 63. Brouwer - 23. a 36. Griffith, 9. Matt Fraser, 38. Lindblad.

Tampa Bay - Dallas 6:3 (2:2, 3:0, 1:1)

Branky: 9. a 25. Stralman, 17. Kunyk, 29. Kučerov, 34. Corrente, 48. R. Callahan - 12. Blanchard, 17. Ranford, 49. Spezza.

New York Islanders - New Jersey 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0), hráno v Brooklynu

Branky: 9. Pulock, 12. McDonald, rozhodující sam. nájezd B. Nelson - 29. Havlát (Eliáš), 42. Ryder.

Chicago - New York Rangers 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Branky: 30. Rasmussen - 1. Lindberg, 11. Duclair, 54. J.T. Miller, 57. Hrivík.

Vancouver - Calgary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky: 28. Vey, 31. Hansen, 43. Vrbata.

San Jose - Arizona 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 28. Pavelski - 4. Hodgman, rozhodující sam. nájezd Lessio.