reklama

Havlát má 55 stehů. Holit se ještě nemusí, hrát už ale chce

Takto hrůzně vypadala zraněná tvář Martina Havláta Takto hrůzně vypadala zraněná tvář Martina Havláta autor: Twitter
Martin Havlát z New Jersey má po čtvrtečním zranění obličej sešitý 55 stehy. Vynechal kvůli tomu sobotní utkání proti San Jose, v úterý proti New Yorku Rangers by už ale chybět nechtěl.

Newark - Český hokejový útočník Martin Havlát z New Jersey má po čtvrtečním zranění obličej sešitý 55 stehy. Vynechal kvůli tomu sobotní utkání NHL proti San Jose, v úterý v derby s New Yorkem Rangers by už ale chybět nechtěl.

"Cítím se dobře, ale uvidíme, jak mi bude zítra. Rád bych hrál. Nemám nic zlomeného ani nic podobného, což je pozitivní," řekl bývalý juniorský i seniorský mistr světa.

Zranil se po srážce s rozhodčím

Havlát utrpěl krvavé zranění ve čtvrtek ve Washingtonu, kdy ho zezadu postrčil domácí centr Jason Chimera a český útočník vrazil tváří do loktu rozhodčího Darcyho Burchella. Při kontaktu se Havlátovi svezl kryt očí, jenž ho zranil na nose a málem mu odtrhnul horní ret.

"Vím, že tam ten ret visel nad ledem. To nebylo nic moc, ale teď už to vypadá dobře, ne?" žertoval v pondělí s novináři Havlát, jehož tvář nyní "zdobí" 55 stehů.

"Myslím, že se sešlo víc věcí. Jeli jsme na rozhodčího v plné rychlosti a on se bránil. A stejně jako hráč jako první vystrčil loket. To se stalo a kvůli tomu se mi asi svezl ten kryt," uvedl Havlát, jehož potěšilo, že se mu Chimera po zápase SMS zprávou omluvil.

Holit se ještě nemusí

Třiatřicetiletý český útočník se už dva dny po zranění objevil na rozbruslení před duelem se Sharks, ale do zápasu ještě nenastoupil. Včera absolvoval trénink v útočné řadě s kamarádem Patrikem Eliášem a Mikem Cammalerim a cítí se připraven na utkání proti Rangers.

Největší problém mu přitom nedělá bolest, ale celoobličejový kryt. "Musím ho nosit, bez něj bych hrát nemohl. Samozřejmě s ním nevidím tak, jak jsem zvyklý, protože normálně nosím jen malé plexi, ale budu se s tím muset vypořádat," uvedl Havlát.

Mladoboleslavský rodák má po svém zranění mimořádnou výsadu: jako jediný z týmu Devils se nemusí holit, což jinak generální manažer Lou Lamoriello striktně vyžaduje. "Zatím. Už čekám, kdy Lou přijde a řekne mi, ať se oholím," usmíval se Havlát. "Ale budu muset počkat, než mi vyndají stehy," dodal.

reklama