Havlát opět bodoval, Minnesota ale podlehla na nájezdy

4. 12. 2010 10:05
Carolina-Colorado 2:1 po pr., Rangers-Islanders 2:0

Praha - Výtečnou formu potvrdil v nočních zápasech zámořské NHL český útočník Martin Havlát. V zápase Minnesoty proti Calgary Flames si připsal gól a asistenci.

Čtvrtou porážku Wild v řadě ale odvrátit nedokázal. Gólem sedm minut před koncem si sice vynutil prodloužení, když zachytil u levého mantinelu nahozený puk a bekhendem překonal gólmana Karlssona. Flames však slavili díky lepší mušce v samostatných nájezdech.

Krejčí vyhlášen hvězdou zápasu. Čeští brankáři prohráli
Hemský třemi body porazil Montreal, trefil se i Hamrlík
Pavelec vychytal další výhru, Sobotka třikrát přihrával

Rozhodující penaltu proměnil Rene Bourque. Havlát se ziskem dvou bodů posunul před Tomáše Plekance na druhé místo soutěže o nejproduktivnějšího Čecha v NHL.

Nejlepším českým hokejistou, co se týče bodování, je stále Milan Hejduk. Útočník dal gól na ledě Caroliny, jeho Colorado ovšem prohrálo po prodloužení.

Stejně jako Havlát si i Hejduk úspěšnou střelou vynutil prodloužení zápasu gólem ve třetí třetině. Jenže zápas nakonec rozhodl domácí "Hurikán" Brandon Sutter.

Zetterberg má 500 bodů

Podruhé během dvou dnů na sebe v newyorském derby narazili Rangers a Islanders a opět byli úspěšnější hokejisté z Manhattanu. Zatímco ve čtvrtek Rangers přestříleli soupeře 6:5, v páteční defenzivní bitvě Islanders zdolali 2:0. Rozhodující gól vstřelil ve druhé třetině Marc Staal. Čtvrté čisté konto v sezoně si připsal švédský brankář Rangers Henrik Lundqvist.

Druhou nulu v ročníku zaznamenal i Jimmy Howard z Detroitu, který přiváděl svými zákroky k zoufalství hráče Anaheimu. Šestadvacetiletý brankář zastavil všech 41 střel a dovedl Detroit k výhře 4:0.

V dresu Red Wings zářili švédští hráči, skórovali Franzén a Holmström. Hrdinou večera byl ale jiný Švéd Henrik Zetterberg, který zaznamenal jubilejní 500. bod v zámořské soutěži.

NY Rangers - NY Islanders 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 25. M. Staal, 60. B. Boyle. Střely na branku: 21:17. Diváci: 18.200.

Carolina - Colorado 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 45. Skinner, 62. Sutter - 53. Hejduk. Střely na branku: 30:35. Diváci: 16.277.

Buffalo - Columbus 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 6. Hecht, 15. Pominville, 33. Stafford, 56. Ennis, 60. Vanek. Střely na branku: 37:19. Diváci: 18.529.

Minnesota - Calgary 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 33. Bouchard (Havlát), 53. Havlát - 40. Giordano, 45. Tanguay, rozh. nájezd Bourque. Střely na branku: 22:32. Diváci: 17.130.

Chicago - Vancouver 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 32. Glass, 46. Ehrhoff, 56. H. Sedin. Střely na branku: 32:18. Diváci: 21.737.

Anaheim - Detroit 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 2. Franzén, 35. Holmström, 39. Cleary, 60. Filppula. Střely na branku: 41:29. Diváci: 15.173.