Havlát pečetil v NHL výhru Minnesoty nad Detroitem

28. 1. 2010 7:16
Minnesota - Detroit 5:2
Martin Havlát.
Martin Havlát. | Foto: Reuters

New York - Český hokejista Martin Havlát ve středečním utkání NHL pečetil jubilejní desátou brankou sezony vítězství Minnesoty 5:2 nad Detroitem.

Osmadvacetiletý útočník, jenž bodoval v pátém utkání v řadě, uzavíral skóre v úvodu třetí třetiny střelou z obtížného úhlu do poloprázdné branky. Jednou asistencí přispěl k výhře Wild i obránce Marek Židlický.

Hokejisté Washingtonu zdolali díky čtyřem brankám v poslední třetině na svém ledě Anaheim 5:1 a připsali si už osmou výhru v řadě. Stejně dlouhou sérii předvedli hráči z hlavního města USA naposledy před téměř jedenadvaceti lety.

K úspěšnému tažení Washingtonu, který vede tabulku Východní konference o šest bodů před New Jersey, přispěl v zápase proti Anaheimu třiceti zásahy i český brankář Michal Neuvirth.

Výsledky NHL:

Buffalo - New Jersey 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 15. Mair, rozhodující nájezd Hecht - 35. Rolston. Střely na branku: 31:40. Diváci: 18.690.

NY Rangers - Carolina 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Branky: 22. Callahan (Prospal) - 4. a 55. E. Staal, 23. a 48. Samsonov, 4. Dwyer. Střely na branku: 38:24. Diváci: 18.200.

Washington - Anaheim 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)

Branky: 45. a 52. Sjomin, 1. Ovečkin, 42. Morrisonn, 43. Knuble - 32. Sexton. Střely na branku: 49:31. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval jednu branku ze 31 střel a úspěšnost zásahů měl 96,77 procenta. Diváci: 18.277.

Tampa Bay - Montreal 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky: 10. St. Louis, 23. Lecavalier, 26. Stamkos. Střely na branku: 30:33. Diváci: 14.404.

Minnesota - Detroit 5:2 (3:2, 0:0, 2:0)

Branky: 3. a 17. Miettinen, 18. Ebbett, 44. Latendresse, 45. Havlát (Židlický) - 5. a 18. Dacjuk. Střely na branku: 25:28. Diváci: 18.316.

Dallas - Calgary 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 4. Modano, 40. J. Neal, 48. B. Richards, rozhodující nájezd Eriksson - 12. Phaneuf, 12. Iginla, 32. O. Jokinen. Střely na branku: 36:26. Diváci: 16.807.

Vancouver - St. Louis 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Branky: 7. a 44. Raymond, 53. Ehrhoff - 5. Tkachuk, 51. Oshie. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18.810.