Další milník pokořen. Jaromír Jágr dal gól číslo 1000

15. 3. 2014 6:51
Jaromír Jágr vstřelil svůj 1000 gól v kariéře, ale New Jersey na Floridě třemi góly v poslední třetině přišlo o náskok a prohrálo 3:5.
Jaromír Jágr střílí góly dál, ale New Jersey na play off stále ztrácí.
Jaromír Jágr střílí góly dál, ale New Jersey na play off stále ztrácí. | Foto: ČTK

Praha - Góly Jaromíra Jágra a Patrika Eliáše New Jersey k dalšímu kroku do play off nepomohlo. Ďáblové v noci přišli o dvoubrankový náskok a třemi góly v poslední třetině prohráli na ledě Floridy 3:5.

Jaromír Jágr se trefil na konci první třetiny z přesilové hry a srovnával na 1:1, v součtu s NHL, KHL, reprezentací a extraligou to byla jeho 1000. trefa v kariéře.

Povedený večer má ale za sebou Martin Havlát. K asistenci přidal na konci druhé třetiny i vítězný gól - jeho San Jose vyhrálo na ledě New York Islanders 4:3 a Havlát byl vyhlášen největší hvězdou zápasu.

New Jersey ztratilo náskok dvou branek

V polovině druhé třetiny se prosadil i Patrik Eliáš a New Jersey vedlo na Floridě už 3:1, jenže domácí pak předvedli velkolepý obrat.

Ještě do druhé přestávky snížil Quinton Howden, ve třetí dvacetiminutovce pak domácí rozhodli o svém vítězství třemi góly, na které hosté nedokázali odpovědět. Pikantní brankářský souboj dvou bývalých parťáků Vancouveru mezi Robertem Luongem a Corym Schneiderem tak už potřetí v sezoně vyhrál Luongo, který v říjnu vychytal dva vzájemné duely ještě v brance Canucks.

Tři góly ve čtyřech zápasech, Havlát má formu

Havlát potvrdil svou aktuální střeleckou formu, když skóroval ve třetím z posledních čtyř zápasů. Nejprve ale v první třetině přihrál na gól Jasonu Demersovi, díky němuž se "Žraloci" dostali do vedení 2:0.

Dvaatřicetiletý útočník se pak prosadil na konci druhé třetiny střelou z mezikruží a svou sedmou trefou v sezoně zvýšil na 4:2. "Ostrované" pak už dokázali ve třetí třetině jen snížit.

Výsledky nočních zápasů NHL:

NY Islanders - San Jose 3:4, Washington - Vancouver 4:3, Detroit - Edmonton 2:1 po sam. nájezdech, Colorado - Anaheim 4:6, Chicago - Nashville 2:3, Winnipeg - NY Rangers 2:4, Dallas - Calgary 3:4 po sam. nájezdech, Florida - New Jersey 5:3.