Havlát vyvedl Chicago z krize. Dva góly dal i Straka

zh
13. 12. 2007 7:21
Havlát dal dva góly, druhý byl vítězný
Po zranění odehrál Martin Havlát (vlevo) teprve sedm zápasů. Z gólu se ale radoval  již pětkrát.
Po zranění odehrál Martin Havlát (vlevo) teprve sedm zápasů. Z gólu se ale radoval již pětkrát. | Foto: Reuters

Chicago - Mužstvo Chicaga Blackhawks si prožilo menší krizi, když prohrálo čtyři zápasy v řadě, aniž by jedinkrát bodovalo. Navíc tři ze čtyřech proher se odehrály doma, v United Center.

Až se čtvrtým zápasem za sebou na domácím ledě mohou být zdejší fanoušci spokojení. Za podívanou mohou děkovat především hlavní hvězdě večera, Martinu Havlátovi.

Dvakrát poslal svůj tým do dvoubrankového vedení ve 14. minutě zvyšoval po pasu Roberta Langa na 2:0, ve 26. na 4:2. Druhý gól  se navíc ukázal být jako vítězný, takže se cení dvojnásob.

"Hodně často jsme stříleli. Byly to povedené čisté střely, které vám dávají možnost dostat se do šance," pochvaloval si podle agentury AP po zápase šestadvacetiletý útočník. "Každý odvedl lepší a chytřejší práci než v těch posledních čtyřech zápasech."

Martin Havlát má obdivuhodnou bilanci. V prvním zápase sezony si zranil rameno a zmeškal  22 zápasů. Nyní odehrál teprve své sedmé utkání, přesto zvládl již pět branek a tři asistence.

I přes manko 22 duelů mu v klubových statistikách Blackhawks patří už jedenáctá pozice.  Robert Lang je druhý, vede teprve devatenáctiletý útočník Patrick Kane - inu, jednička letošního draftu. V plus/mínus bodech ale Lang s 12 kladnými  body s přehledem vede, Kane má dokonce minus tři.

Třetí z českých forvardů, David Kočí, má zatím nula bodů, zato už 43 trestných minut ze 14 zápasů.

Ani dva Strakovy góly nestačily

Dva góly vstřelil ve středečním kole také Martin Straka z New Yorku Rangers. Proti Washingtonu. Jenž si letos vede podobně mizerně jako Los Angeles, to však stačilo jen na jediný bod.  Přestože se Jezdci zlepšili v produktivitě a vstřelili čtyři branky, odvezli si z ledu Capitals porážku 4:5 v prodloužení.

Na první branku přihrával Strakovi Jaromír Jágr, na druhou Michal Rozsíval.

Dvěma body pomohl  svému týmu také Aleš Kotalík z Buffala, když třetí branku dal a na čtvrtou, vítěznou, přihrával. Jeho tým zvítězil nad New York Islanders 5:3. Za Ostrovany si připsal jednu asistenci Radek Martínek.

Útočník Vancouveru Canucks Daniel Sedin cloní gólmanovi Anaheimu Ducks Jeanu-Sebastienu Giguereovi. | Foto: Reuters

Kotalík tak v klubových statistikách o jeden bod přeskočil obránce Jaroslava Špačka. Teď mu se 17 body patří sedmá příčka Špačkovi se 16 osmá.

První bod ve své kariéře v NHL zaznamenal dvacetiletý útočník Bostonu Vladimír Sobotka. Ve svém sedmém zápase v lize se konečně dočkal, když si připsal druhou asistenci u prvního gólu  do sítě Atlanty. Ta nakonec na svém hřišti podlehla 3:5.

Columbus porazil doma Colorado 4:1, na výhře následující po dvou prohrách v řadě se podíleli jednou přihrávkou obránce Jan Hejda a útočník Jiří Novotný.

Nepěknou podívanou předvedli svým fandům hráči Caroliny. V domácím utkání podlehli Ottawě 0:6, když po první třetiny již prohrávali 0:3.

Anaheim podlehl doma Vancouveru těsně 2:3. Agentura AP upozorňuje na jednu kuriozitu - za Vancouver nenastoupil kvůli zranění útočník Brendan Morrison. Stalo se mu to poprvé po 542 odehraných zápasech v řadě, což je mezi současnými aktivními hokejisty NHL rekord.

Buffalo - NY Islanders 5:3
Washington - NY Rangers 5:4
Atlanta - Boston 3:5
Columbus - Colorado 4:1
Carolina - Ottawa 0:6
Chicago - Los Angeles 6:3
Anaheim - Vancouver  2:3