reklama

HC Lev na ČT neuvidíte. Práva na KHL mají placené televize

Sparťanský hokejista Ivan Rachůnek (vpravo) bojuje u mantinelu v přípravném utkání HC Sparta Praha - HC LEV Praha před sezónou 2012/13. Sparťanský hokejista Ivan Rachůnek (vpravo) bojuje u mantinelu v přípravném utkání HC Sparta Praha - HC LEV Praha před sezónou 2012/13. autor: Lenka Rybaříková
Zápasy pražského Lva v KHL se budou vysílat pouze na Sport1 a Nova Sport.

Praha - Kdo bude chtít sledovat, jak si bude Lev Praha počínat v KHL z pohodlí svého obýváku, bude si muset připlatit za kabelovou televizi, nebo satelit.

Televizní práva totiž vlastní pouze stanice Sport 1 a Nova Sport, České televizi se nejlepší ligovou soutěž v Evropě zařadit na své obrazovky nepodařilo.

"Práva na KHL pro Českou republiku má už několik let televize Nova a my jsme s tím nic nezmohli, přestože v našem zájmu bylo KHL naším fanouškům nabídnout," vysvětluje pro Aktuálně.cz šéf kanálu ČT4 Sport Jiří Ponikelský.

Lev měl nahradit úterní Ligu mistrů

Zápasy nového pražského celku měly podle původních plánů na sportovním kanále České televize nahradit úterní fotbalovou Ligu mistrů, která se od této sezony přesouvá na obrazovky Prima Cool.

Obě placené televize přitom nepovažují KHL jako prioritu ve své programové nabídce.

Přestože prestižní ruská soutěž v Praze vzbuzuje velký zájem veřejnosti, ani jedna z televizí se výhradně na Lva zaměřovat nebude.

"Rozhodně nebudeme cílit výhradně na Lva a fanouškům budeme nabízet i jiné zápasy špičkových týmů," doplňuje šéf stanice Nova Sport Marek Kindernay s tím, že zatím není jasné, kolik zápasů Nova přímo z Prahy odvysílá.

Obě televize se musí nejprve domluvit na termínech, aby se navzájem nepřekrývaly.

"Odvysíláme zhruba 15 zápasů z Prahy a z Bratislavy, jinak chceme fanouškům také nabízet KHL globálně," tvrdí Stanislav Jantoš z české pobočky Sport 1.

Nova Sports nemá KHL jako prioritu

Kindernay zároveň přiznává, že KHL je z hokejových soutěží pro Novu až na třetím místě.

Prioritou je kanadsko-americká NHL a domácí extraliga, proto zápasy KHL nebudou doprázet ani doprovodné programy.

"Získali jsme NHL na další čtyři roky. Je pro nás hlavní prioritou a v programu dostane nejvíc prostoru, včetně pořadů, které k NHL připravujeme," říká Kindernay.

"O to, jak pojmeme zápasy Lva ještě vedeme jednání. Je jisté, že v Praze budou komentátoři přímo na místě, určitě chceme nabídnout divákům klasické rozhovory během zápasů a jednáme o tom, zda můžeme přímo v hale postavit televizní studio," plánuje Jantoš.

Většinu zápasů českého týmu s bohatými kluby jako je Petrohrad, Omsk nebo Ufa ale fanoušci budou muset hledat na nepříliš kvalitních internetových streamech.

reklama