reklama

HC Lev se nedohodl s O2 Arénou, hrát bude jinde

Dívka uklízí led při zápase HC Sparty. Příští rok ji možná práce přibude, zametat bude i při KHL Dívka uklízí led při zápase HC Sparty. Příští rok ji možná práce přibude, zametat bude i při KHL autor: Eduard Erben
HC Lev bude nejspíš hrát ve stejné hale, kde hraje extraligu Sparta

Praha – Jednání mezi vedením O2 Arény a majiteli HC Lev skončilo nezdarem. „Za stávajícího stavu je na 99 procent, že HC Lev u nás hrát nebude,“ řekl Aktuálně.cz viditelně zaskočený předseda představenstva Bestsportu Richard Benýšek těsně po skončení obchodních rozhovorů.

Rozdílné představy o ceně

Bestsport je provozovatelem O2 Arény. V posledních dnech se sice podařilo domluvit na technických podmínkách pronájmu arény, ale rozhovory uvázly na mrtvém bodě kvůli ceně.

„Ceny, které HC Lev navrhuje, by pro nás byly ztrátové,“ podotkl Benýšek.

Pražský klub HC Lev má domluvenou spolupráci se Spartou. Počítá se, že tréninkové zázemí bude mít v hale v pražských Holešovicích. Jednání mezi O2 arénou a Lvem však ukazují, že bude muset hrát v Holešovicích i své zápasy.

Spolupráce Sparty a Lva

Hala je technicky na situaci připravena, i pokud by se o ni dělil HC Lev se Spartou. „Máme know-how na to, abychom neměli problém s reklamními plochami i s dalšími náležitostmi, které sebou přinese souběžné působení KHL i extraligy v holešovické Tipsport aréně,“ řekl Aktuálně.cz zdroj z vedení HC Sparta Praha.

Při ohlášení faktu, že HC Lev bude hrát příští ročník KHL v Praze, použil prezident soutěže Medveděv formulaci, že „v Praze je moderní arény, kde může Lev hrát.“ Holešovickou halu sice nemyslel, ale ta jinak parametry pro KHL splňuje.

Bestsport je v insolvenci a nyní se u soudu rozhoduje o dalším osudu firmy a tím také o příštích majitelích O2 Arény. Pokud vyjde reorganizační plán společnosti PPF Healtcare, stanou se majiteli společně PPF a KKCG, investiční skupiny, které ovládly Sazku. Pro ně může být fakt, že jednání mezi Bestsportem a HC Lev se nedaří, nepříjemný.

Potřebuje aréna KHL?

„My ale KHL nutně nepotřebujeme. V aréně je program i tak naplněný a navíc potřebujeme klientům spíš nabídnout pestrou směs: koncerty, show, tenis, i hokej samozřejmě. Pokud jde o hokej, smlouvu se  Slavií máme,“ uvedl člen vedení Bestsportu pod podmínkou zachování anonymity.

reklama