reklama

Hej, sedíš mi na místě, slyšel Čech. A fotbalová legenda se klidila

Petr Čech v šatně Guildfordu Petr Čech v šatně Guildfordu autor: John Uwins, Guildford Phoenix
Petr Čech si během své fotbalové kariéry v Anglii vydobyl jméno, které zná téměř každý. Při svém novém hokejovém angažmá v Guildfordě ale narazil. I v Anglii se najdou sportovci, kteří se o fotbal nezajímají a jméno českého brankáře jim nic neříká.

Petr Čech se stal možná nejsledovanějším hokejistou v Británii v polovině října, kdy poprvé nastoupil za místní tým Guildford Phoenix ve čtvrté nejvyšší soutěži. 

"Splnil jsem si klukovský sen, to už mi nikdo nevezme. Pracoval jsem na něm tvrdě," prohlásil Čech po zápase, který nakonec jeho tým vyhrál 3:2 na samostatné nájezdy a český brankář byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Po utkání Čechovi pochopitelně aplaudoval nejen zaplněný stadion Guildfordu a jeho nejvěrnější fanoušci, ale celý sportovní svět.

"Zájem médií i veřejnosti byl obrovský. Petr je populární nejen v Česku, ale po celém světě. A v okolí Londýna obzvlášť. Nikdy předtím neměl náš klub takovou publicitu, jako v těchto dnech," prohlásil v rozhovoru pro slovenskou Pravdu slovenský trenér působící v Gulidfordě Miloš Melicherík. 

Sedíš mi na místě, kliď se

Byly ale doby, kdy ani hokejisté v Giuldfordu ještě netušili, kdo s nimi od letošního léta chodil trénovat. "Máme tu hokejistu, který naprosto ignoruje fotbalové dění a vůbec netuší, kdo je kdo. Když jednou přišel do šatny a viděl Čecha na svém místě, okamžitě ho vyhodil," popsal situaci z kraje Čechova angažmá v Gulidfordu Melicherík. "A Petr si odsunul věci a přesedl si. Celá šatna se tomu pak smála." 

Splněný sen. Čech hokejovou premiérou uhranul svět, dvacetkrát zvedl návštěvnost Splněný sen. Čech hokejovou premiérou uhranul svět, dvacetkrát zvedl návštěvnost Čtěte zde

Pětačtyřicetiletý bývalý hokejista stál u zrodu Čechova angažmá v klubu. Český brankář chodil nejprve s týmem jen trénovat, a později si svými výkony zasloužil nominaci k zápasu. "Dlouho na sobě pracoval a zlepšoval se, své místo v sestavě si musel tvrdě vybojovat," říká Melicherík. "Má sice svůj věk, ale věřím, že ten první zápas byl jen začátek. Petr má určitě na víc než čtvrtou ligu," říká Melicherík. 

Že český gólman má solidní šanci na úspěchy i v hokejové brance, ostatně před několik dny v rozhovoru pro Aktuálně.cz naznačil i Dominik Hašek, jenž v zámořské NHL šestkrát získal ocenění pro nejlepšího brankáře soutěže. 

"Z těch zákroků, co jsem viděl, můžu říct, že se pohyboval od tyčky k tyčce moderním způsobem. Přesouval se po kolenou, příložník dával na zem, dobře si vykrýval spodek branky. Za mě vážné dobré," řekl na jeho adresu. 

Kdy Čech znovu za Guildford nastoupí, zatím klub ani hráč nezveřejnili. 

Čech chytal moderně, chválil Hašek. A konec Rolinka? Leccos se nemělo dostat ven Čech chytal moderně, chválil Hašek. A konec Rolinka? Leccos se nemělo dostat ven Čtěte zde
reklama