Hejduk a Fleischmann zařídili výhru Colorada

15. 1. 2011 7:59
Minnesota - Colorado 1:4, Atlanta - Philadelphia 2:5
Útočník Colorada Milan Hejduk se raduje z gólu. Vlevo John-Michael Liles, vpravo Joe Sakic. | Foto: Reuters

St. Paul - Čeští hokejisté Milan Hejduk a Tomáš Fleischmann přispěli v pátečním utkání NHL jedním gólem k výhře Colorada na ledě Minnesoty 4:1.

Hejduk se prosadil v 18. minutě, když v přesilové hře zvyšoval vedení Avalanche na 2:0 a připsal si tak vítězný gól, Fleischmann v 35. minutě navýšil skóre na 3:0.

Olesz rozhodl o výhře, Hemský má čtyři asistence
VIDEO Sobotkovi byly asistence málo. V závěru se popral

Vedle Hejduka s Fleischmannem se v pátek prosadilo ještě pět českých hráčů, z toho další dva rovněž zaznamenali vítězné branky. Patrik Eliáš vstřelil třetí gól při výhře New Jersey v Tampě 5:2, Aleš Kotalík byl autorem rozhodující trefy Calgary, kteří zvítězili 3:2 v Ottawě. Jeden gól Senators dal Milan Michálek, jenž 58 sekund před koncem třetí třetiny uzavřel skóre zápasu.

Jakub Voráček se svou devátou brankou v sezoně podílel na výhře Columbusu nad Detroitem 3:2 po samostatných nájezdech. Voráček v 5. minutě načal skóre utkání, Grant Clitsome zvýšil o šest minut později na 2:0. Hosté v druhé třetině i díky trefě Jiřího Hudlera vyrovnali na 2:2, o výhře Blue Jackets pak ale rozhodl ve čtvrté sérii nájezdů Antoine Vermette.

Výsledky NHL:

Washington - Vancouver 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
6. Hendricks, 50. Johansson - 36. a 60. D. Sedin, 9. Edler, 24. Ehrhoff.

Columbus - Detroit 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
5. Voráček, 12. Clitsome, rozh. nájezd Vermette - 26. Miller, 29. Hudler.

Minnesota - Colorado 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
45. Brunette - 9. Porter, 18. Hejduk, 35. Fleischmann, 60. Wilson.

Atlanta - Philadelphia 2:5 (0:0, 2:2, 0:3)
37. Ladd, 40. Peverley - 38. Shelley, 38. Timonen, 53. Briere, 58. Giroux, 60. Carter. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 59 minut, z 35 střel inkasoval čtyři góly a úspěšnost zásahů měl 88,6 procenta.

Tampa Bay - New Jersey 2:5 (1:4, 1:0, 0:1)
6. Stamkos, 35. St. Louis - 8. a 54. Kovalčuk, 10. Rolston, 12. Eliáš, 16. Zajac.

Ottawa - Calgary 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)
49. Foligno, 60. M. Michálek - 26. a 28. Moss, 40. Kotalík.