Hejduk po přestřelce s Hudlerem slavil výhru Colorada

16. 2. 2009 6:57
Detroit - Colorado 5:6 po sam. nájezdech.
Milan Hejduk
Milan Hejduk | Foto: Reuters

New York - Velká přestřelka se strhla v nedělním duelu  NHL mezi Detroitem a Coloradem, v níž si po jednom gólu připsali čeští hokejisté Milan Hejduk a Jiří Hudler.

Colorado proti silnému soupeři nakonec ukončilo sérii čtyř porážek a zvítězilo 6:5 po samostatných nájezdech.

Stejné skóre svítilo na ukazateli skóre po normální hrací době v New Jersey, jemuž jedním gólem pomohl Patrik Eliáš k výhře nad San Jose.

Coloradu pojistil vítězství v pátém kole penaltového rozstřelu obránce Jordan Leopold. Pro Avalanche to znamenalo třetí výhru za sebou v této sezoně proti Red Wings.

75. Lang (Montreal) 50 39 (18+21)
91. M. Michálek (San Jose) 49 37 (15+22)

"Možná proti nám hrají až příliš otevřeně. Těžko říct," přemýšlel po utkání coloradský Adam Foote.

V prosinci zvítězili Avalanche v Joe Louis Areně 3:2 a i tehdy proměnil penaltu Jordan.

"Leo patří mezi naše esa v rukávu, s nímž počítáme na čtvrtý či pátý nájezd. Říkal jsem mu ať je připravený, že pojede. Vystřelil to pak perfektně," pochvaloval si kouč Tony Granato.

Skóre se v neděli přelévalo jako na houpačce. První třetinu vyhrálo po úvodní brance Iana Laperriereho Colorado.

Druhou část zase vyhrál v poměru 3:1 Detroit, když na brzký gól Bělorusa Ruslana Saleie odpověděl dvěma trefami Dan Cleary.

Domácí následně dostal poprvé do vedení Marián Hossa, jenže hned na začátku třetího dějství opět srovnal v přesilovce jeho krajan Marek Svatoš. Hossa odpověděl svým druhým gólem v utkání hned za dvě a půl minuty.

Posledními střelci obou týmů byli čeští útočníci. Po trefě Jiřího Hudlera z desáté minuty srovnal na 5:5 svým jedenadvacátým gólem v sezoně Hejduk.

Z dorážky se trefil přesně mezi brusle brankáře Osgooda a jeho spoluhráče Lidstroma a puk pomalu doklouzal za brankovou čáru.

"Z dorážek se jim tentokrát hodně dařilo," uznal po porážce Hudler.

Z New Jersey je kat lídrů

Hokejisté New Jersey porazili po Bostonu i lídra druhé konference San Jose Sharks.

Jen těžko někdo očekával, že bitva mezi dvěma nejlépe bránícími týmy skončí jedenácti góly z jednašedesáti střel.

Na vítězství 6:5 se podílel i nejproduktivnější Čech v NHL Patrik Eliáš, když na začátku třetí třetiny srovnával v přesilovce na 4:4.

"Podle mě je důležité, že bojuje te s týmy jako Boston či San Jose a vyhráváte je z různých důvodů. Jedním z nich je, že jsou elitními celky a každý se s nimi chce měřit. Také se zlepšuje naše sebevědomí a víme, že jsme v pozici, kdy se můžeme posunout vpřed," zhodnotil utkání útočník Devils John Madden.

Devils si připsali patnáctou výhru ze sedmnácti posledních utkání a drží sérii čtyř vítězství řadě. Jejich elitní útočník Patrik Eliáš vede s třiadvaceti góly a jedenačtyřiceti asistencemi bodování Čechů v NHL.

Špatné období naopak prožívají hokejisté New Yorku Ranger, kteří podlehli v neděli Philadelphii 2:5 a zaznamenali sedmou porážku z osmi utkání.

Po nevýrazných výkonech zamíchal kouč Tom Renney se sestavou a po šestadvacetizápasové pauze nasadil útočníka Petra Průchu. Ex-pardubický hokejista si připsal asistenci u gólu Nikolaje Žerděva.

New Jersey - San Jose 6:5 (3:2, 0:2, 3:1)
13. a 57. Clarkson, 1. Gionta (Eliáš), 9. Rolston, 45. Eliáš, 48. Langenbrunner - 5. Blake, 9. Marleau, 37. Cheechoo, 40. Setoguchi, 51. Pavelski. Střely na branku: 29:32. Diváci: 17 625.

NY Rangers - Philadelphia 2:5 (0:1, 1:4, 1:0)
33. Korpikoski, 50. Žerděv (Průcha) - 9. Giroux, 22. M. Richards, 28. Carle, 28. Metropolit, 29. Knuble. Střely na branku: 37:20. Diváci: 18 200.

Florida - Washington 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
33. Frolík, 42. Horton - 16., 58. a 60. Ovečkin, 21. Fehr (Fleischmann). Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 59 minut, z 32 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,6 procenta. Střely na branku: 31:33. Diváci: 17 279.

Vancouver - Montreal 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
11. D. Sedin, 12. Edler, 40. H. Sedin, 46. Kesler - 19. S. Koivu, 58. A. Kosticyn. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18 630.

Buffalo - Carolina 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
10. E. Staal, 14. Larose, 58. Samsonov. Střely na branku: 36:47. Diváci: 18 690.

Anaheim - Atlanta 4:8 (1:2, 1:4, 2:2)
6. a 35. Selänne, 43. Ryan, 51. Ebbett - 22., 28. a 29. Kovalčuk, 4. Peverley, 19. Little, 26. Armstrong, 47. Stuart, 58. Hävelid. Střely na branku: 35:43. Diváci: 17 228.

Detroit - Colorado 5:6 po sam. nájezdech (0:1, 3:1, 2:3 - 0:0)
Branky
: 25. a 25. Cleary, 29. a 44. Marián Hossa, 50. Hudler - 1. Laperriere, 21. Salej, 42. Svatoš (Hejduk), 47. Guite, 53. Hejduk, rozh. nájezd Leopold. Střely na branku: 45:28. Diváci: 20 066.