Hejduk přispěl třemi body k vítězství nad Vancouverem

8. 12. 2008 6:52
Český útočník si připsal jednu branku a dvě asistence
Milan Hejduk
Milan Hejduk | Foto: Reuters

Denver - Český hokejista Milan Hejduk dokázal v nočním zápase NHL, že se mu v prosinci vrátila střelecká forma a tentokrát přispěl jednou brankou a dvěma asistencemi k cennému vítězství nad Vancouverem 5:4 po samostatných nájezdech.

Odchovanec pardubického hokeje byl navíc jedním z hráčů, který v penaltovém rozuzlení zachoval pevné nervy a přispěl k dvěma bodům proměněnou exekucí.

Diváci v Denveru byli svědky bojovného zápasu, ve kterém se každou chvíli přelévalo skóre na jednu, či druhou stranu. Hosté vyhráli úvodní třetinu zásluhou přesné trefy Hordichuka.

Domácí "Laviny" pak vývoj utkání sice otočily, když se na druhé brance Smythe podílel asistencí právě Hejduk, ale Vancouver do druhé sirény strhl průběh střetnutí opět v svůj prospěch.

Ve třiačtyřicáté minutě přišla další chvíle rodáka z Ústí nad Labem, když tentokrát přesnou ranou srovnal a poté, co Canucks šli ještě jednou do vedení zásluhou Berniera, přispěl dvě minuty před koncem další přesnou přihrávkou k vynucení prodloužení.

V následných nájezdech pak společně s Wolskim a Svatošem překonali hostujícího brankáře a mohli se radovat z bodu navíc.

Bodově se prosadil i další český krajánek Martin Havlát. Ten přispěl v dresu Chicaga k debaklu nad Phoenixem v poměru 7:1 dvěma asistencemi.

O menší překvapení se pak postarali hráči Calgary Flames, kteří zvítězili nečekaně snadno na ledě New Yorku Rangers 3:0. Za poražený celek odehráli celý zápas také Petr Průcha a Michal Rozsíval.

Carolina - Washington 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
14. a 58. R. Whitney, 56. E. Staal - 49. Backström.
Střely na branku: 25:39.
Diváci: 15.308.

NY Rangers - Calgary 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
36. Iginla, 42. Moss, 59. Bourque.
Střely na branku: 31:20.
Diváci: 18.200.

Anaheim - Columbus 5:3 (0:0, 3:1, 2:2)
22. a 38. Getzlaf, 28. R. Carter, 55. Ryan, 60. R. Niedermayer - 36. Brassard, 58. Russell, 60. Modin. Střely na branku: 34:32.
Diváci: 16.914.

Colorado - Vancouver 5:4sn (0:1, 2:2, 2:1)
26. Jones, 32. Smyth (Hejduk), 43. Hejduk, 58. D. Tjärnqvist (Hejduk), rozh. nájezd Svatoš - 38. a 50. Bernier, 3. Hordichuk, 36. D. Sedin.
Střely na branku: 35:38.
Diváci: 13.411.

Chicago - Phoenix 7:1 (4:0, 3:1, 0:0)
26. a 29. Eager, 12. Bolland, 13. Toews (Havlát), 18. Byfuglien, 19. Sharp, 28. Ladd (Havlát) - 40. Lisin.
Střely na branku: 28:21.
Diváci: 21.217.