Colorado je osmé, Edmonton devátý
MIlan Hejduk (vpravo) přispěl gólem k důležité výhře Colorada.
MIlan Hejduk (vpravo) přispěl gólem k důležité výhře Colorada. | Foto: Reuters

Denver - Dramatický souboj o play off pokračoval v NHL i v pondělí.

V sobotu se dva týmy Severozápadní divize, Colorado a Edmonton, utkaly o vyřazovací část ve společném zápase, v pondělí o ni bojovaly na dálku.

Colorado drží v Západní konferenci osmou, tedy poslední postupovou příčku, Edmonton se prokousává vzhůru, v sobotu stáhnul náskok Lavin na pouhé tři body a v současnosti je již devátý.

Dále čtěte:

Tříbodový odstup zůstal mezi oběma celky i po pondělku. Oba totiž zvítězily.

Colorado uspělo doma proti Calgary, když gól jistoty na 2:0 dával v 53. minutě Milan Hejduk.

Jeho 24. trefa sezony vyhnala na střídačku brankáře Plamenů Mikku Kiprusoffa. Ve velkém stylu naopak dochytal zápas jeho protějšek Jose Theodore a stal se hlavní hvězdou zápasu.

Na první branku domácích přihrával Peter Forsberg.

Za pět minut bylo po všem

Edmonton si pro změnu dokázal  doma poradit s třetím celkem Západní konference, Minnesotou, 5:3.

Aleše Hemského tentokrát zastínil Andrew Cogliano, autor dvou gólů.

Domácí v podstatě rozhodli o výhře již během prvních pěti minut zápasu. V čase 5:02 přihrával Aleš Hemský již na třetí zásah.

U třetí brankyMinnesoty asistoval obránce Martin Škoula a alespoň trochu tak odčinil zaváhání při úvodním gólu Olejářů. Tehdy natlačil útočníka Stortiniho na svého brankáře Bäckströma a odklidil ho z klece.

Edmonton finišuje opravdu mocně. Z posledních 15 her vyhrál 12. Ještě stále je to ovšem málo.

Jistotu play off si naopak pondělní domácí výhrou již zajistil Montreal,lídr Východu, jenž zdolal Ottawu 7:5. Na první gól nahrávali Tomáš Plekanec a Roman Hamrlík.

Velká úleva pro tým, jenž loni přišel o vyřazovací část v posledním zápase sezony.

Druhý celek Východní konference, Pittsburgh, si překvapivě vůbec nevěděl rady na ledě 13. týmu New Yorku Islanders. Podlehl 1:4, trefil se pouze Petr Sýkora.

NY Islanders - Pittsburgh 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 4. Park, 32. Guerin (Vašíček, Martínek), 35. Bergenheim, 53. Hunter - 4. Sýkora

Edmonton - Minnesota 5:3 (3:1, 2:1, 0:1)
Branky: 5. a 29. Cogliano, 2. Glencross, 6. Penner (Hemský), 24. Brodziak - 6. Schultz, 26. Hill, 48. Fedoruk (Škoula)

Colorado - Calgary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 27. Leopold, 53. Hejduk

Montreal - Ottawa 7:5 (3:0, 4:1, 0:4)
Branky: 2. a 19. Kosticyn (na první Plekanec a Hamrlík), 14. Higgins, 32. Bouillon, 36. Markov, 36. Grabovskij, 40. Kostopoulos - 44. a 50. Heatley, 30. Vermette, 45. Lapointe, 59. Spezza