23. 3. 2010 7:48
Los Angeles - Colorado 4:3 v prodl.
Asistence Milana hejduka dopomohla Coloradu k bodu
Asistence Milana hejduka dopomohla Coloradu k bodu | Foto: Reuters

Praha - Hokejisté Ottawy zvítězili v pondělním utkání NHL na ledě Montrealu 2:0 a přerušili sérii pěti porážek.

Obě branky vstřelili nováčci Peter Regin a Erik Karlsson, brankář Brian Elliott zneškodnil všech 29 střel a popáté v kariéře vychytal čisté konto.

Cenné vítězství v boji o postup do play off vydřeli hokejisté Los Angeles Kings, kteří porazili Colorado 4:3 v prodloužení a v tabulce Západní konference poskočili na 5. místo, s náskokem osmi bodů před devátými Calgary. Avalanche, v jejichž dresu si připsal jednu asistenci Milan Hejduk, mají o dva body méně.

Rozhodující gól zápasu vstřelil v 64. minutě v přesilové hře Drew Doughty, když potrestal vyloučení Ruslana Saleje za krosček. Pro Avalanche to byl už sedmý inkasovaný gól v oslabení z posledních sedmnácti přesilovek soupeře.

Důležitou výhru získali hokejisté Detroitu, kteří porazili Pittsburgh 3:1 a upevnili si osmou pozici v tabulce Západní konference. Na deváté Calgary mají nyní náskok čtyř bodů.

Souboj posledních finalistů Stanleyova poháru rozhodl Henrik Zetterberg, který vstřelil dva góly a na jeden přihrál. Nejprve v poslední minutě první třetiny asistoval u úvodního gólu Valtteriho Filppuly, v 28. minutě zvyšoval na 2:0 a když pak hosté v 37. minutě snížili, v úvodu třetí třetiny švédský útočník vrátil Rudým Křídlům dvoubrankový náskok.

"Podáváme teď nejlepší výkony v sezoně," pochvaloval si po utkání trenér Detroitu Mike Babcock, jehož tým usiluje o devatenáctou účast v play off v řadě. "Do boje o postup do play off dáváme úplně všechno. Máme pyšné hráče, kteří toho ve své kariéře hodně vyhráli a porážky nenávidí," dodal Babcock.

Detroit - Pittsburgh 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)