Hejdukův gól Lavinu nespustil

SportPlus
14. 3. 2006 7:06
New York - Jediným Čechem, který se dokázal gólově prosadit v pondělních utkáních hokejové NHL, byl útočník Colorada Milan Hejduk. Ani jeho zásah v Calgary ovšem Lavinu nespustil. Ta naopak pod místními Plameny roztála jako sníh, Avalanche prohráli 3:4. Kanadský tým oplatil diviznímu soupeři nedělní porážku z Denveru a v tabulce jej přeskočil.

Dvacátá Hejdukova trefa v sezoně přišla ve třetím dějství, kdy hokejisté Avalanche dotahovali soupeřův náskok a proměnili jednu z přesilových her. Vedle Hejduka se trefili i Joe Sakic a Alex Tanguay. Také ve třetí třetině.

Colorado ale začalo stahovat soupeřův náskok hodně pozdě. V první třetině se trefili Jarome Iginla a Bryan Marchment, na 3:0 zvyšoval v úvodu druhé třetiny opět Iginla. Sakic s Hejdukem pak snížili, ale rozhodující trefu zaznamenal necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou Chuck Kobasew.

Branku Colorada hájil Slovák Peter Budaj, který zaznamenal šestadvacet zákroků. Stejný počet zásahů měl i Miikka Kiprusoff na druhé straně.

Tampa Bay vyhrála v Montrealu 2:1 především zásluhou výtečného gólmana Seana Burka. Ten polapil jednatřicet střel, za záda mu pronikla jen jediná z hole Mika Ribeira v samotném závěru utkání. Na poslední chvíli tak přišel o čisté konto. To mu ale nejspíše nevadilo, Lightning se díky vítězství posunuli na sedmé místo Východní konference o bod právě před Montreal.

Do sítě domácího Cristobala Hueta se trefili dva Kanaďané Vincent Lecavalier a Martin St. Louis. Huet tak po 163 minutách a 11 sekundách znovu poznal, jak se loví puk z vlastní branky.

"Hráli jsme celých šedesát minut nadoraz, naplno. Oboustranně to byl vynikající hokej, soupeř hrál také velmi dobře a měl i řadu dobrých šancí," chválil utkání i rivala Lecavalier.

Montreal - Tampa Bay 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 58. Ribeiro - 32. Lecavalier (Prospal), 40. St. Louis. Střely na branku: 32:24. Diváci: 21 273.

St. Louis - Columbus 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 31. Young, 33. Glumac, 64. Bäckman - 8. R. Nash, 58. Chimera. Střely na branku: 31:30. Diváci: 12 130.

Dallas - Vancouver 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky: 21. J. Jokinen, 26. Lehtinen, 44. Modano, 55. Arnott - 32. A. Carter, 34. D. Sedin. Střely na branku: 28:29. Diváci: 18 584.

Calgary - Colorado 4:3 (2:0, 1:0, 1:3)
Branky: 9. a 23. Iginla, 11. Marchment, 57. Kobasew - 45. Sakic, 49. Hejduk, 59. Tanguay. Střely na branku: 30:29. Diváci: 19 289.

San Jose - Los Angeles 4:3 (0:0, 1:1, 3:2)
Branky: 29., 44. a 48. Cheechoo, 44. Marleau (M. Michálek) - 21. Belanger, 48. Corvo, 49. Cammalleri. Střely na branku: 29:22. Diváci: 15 684.