Hejdukův gól přispěl k výhře, trefil se i Tlustý

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
11. 2. 2012 8:06
Colorado - Carolina 4:3 pp., Detroit - Anaheim 2:1 sn.
Útočník Colorada Milan Hejduk se raduje z gólu. Vlevo John-Michael Liles, vpravo Joe Sakic. | Foto: Reuters

Praha - Čeští útočníci Milan Hejduk a Jiří Tlustý se střelecky prosadili v utkání NHL mezi Coloradem a Carolinou.

Tlustého trefa na konci první třetiny znamenala vedení Hurikánů 2:1, brzy po změně stran pak na 2:2 srovnával právě Hejduk.

Z vítězství 4:3 v prodloužení se nakonec radoval olympijský šampion z Nagana Hejduk, když pouhé dvě sekundy před koncem nastavení rozhodl O'Reilly.

VIDEO Vokoun dostal gól z půlky hřiště a Caps prohráli

K bodovému zisku přispěl také Tomáš Vincour. Jedenadvacetiletý centr zvyšoval vedení Dallasu na ledě Buffala na 2:0, ovšem domácí stihli v závěrečné čtvrthodině vyrovnat a poté rozhodli v nájezdech.

Asistencí se na již devatenácté domácí výhře Detroitu v řadě podílel obránce Jakub Kindl. Red Wings udolali Anaheim 2:1 po samostatných nájezdech. K vyrovnání rekordní série triumfů na vlastním ledě jim chybí už jediná výhra.