zh
21. 11. 2007 7:15
Edmonton vyhrál nad Vancouverem 5:4 až po napínavých nájezdech
Dramatickou bitvu Edmontonu s Vancouverem rozhodl až desátý nájezd. Jeden z nich proměnil i Aleš Hemský. | Foto: Reuters

Edmonton - V napínavém duelu úterním duelu NHL mezi Edmontonem a Vancouverem  byly k rozhodnutí potřeba nejen tři třetiny, ale i prodloužení a 10 nájezdů. Oileres vydřeli doma vítězství 5:4.

Přesto zůstávají s 15 body v Západní konferenci poslední. V celé NHL je horší již jen celek Washington Capitals z Východní konference se 13 body.

Své zásluhy na edmontonském vítězství měl i Aleš Hemský. Třináct vteřin před první sirénou přihrával hlavní hvězdě večera Shawnu Horcoffovi na gól, Oilers už vedli 3:1.

Jenže ve druhé části Vancouver vyrovnal a ve třetí šli Canucks dokonce do vedení 4:3. Ve 49. minutě po přesilovkové kombinaci Horcoffa s Hemským vystřelil Dustin Penner domácím prodloužení.

V něm branka nepadla a jely se nájezdy. V nich byl dlouho jediným úspěšným střelcem sedmatřicetiletý veterán v dresu Vancouveru Trevor Linden.

Pak přišel ve třetí sérii na řadu Aleš Hemský. Kdyby nedal, rozstřel by skončil a radovali by se hosté. Jenže jeho střela zápěstím skončila za zády gólmana Luonga, a tak se pokračovalo dál.

Další tři hokejisté byli neúspěšní, rozhodl až desátý, Hemského kolega z útoku Shawn Horcoff.

Po utkání si český útočník pochvaloval, že se mužstvu dařilo v přesilovkách, v nichž zaznamenalo tři góly. "V takovýchto zápasech je to nesmírně důležité," cituje ho agentura AP.

V Západní konferenci uspěl i další celek ze dna tabulky - Calgary Flames. Vyhrál nad momentálně se trápícím Coloradem 4:1. Laviny potřetí v řadě prohrály a potřetí v řadě vstřelily jediný gól.

Předminule ho vsítil Jaroslav Hlinka, minule Milan Hejduk, tentokrát Slovák Marek Svatoš.

Toronto vedlo doma nad Bostonem po dvou přihrávkách Tomáše Kaberleho už 2:0, přesto nakonec podlehlo 2:4, když  hostující útočník Chuck Kobasew otočil během třech posledních minut skóre z 2:2 na 2:4.

Toronto - Boston 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Branky: 16. McCabe (Tomáš Kaberle), 36. Sundin (Tomáš Kaberle) - 57. a 60. Kobasew, 40. Kessel, 50. Axelsson

Edmonton - Vancouver 5:4 SN (3:1, 0:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 3. Gilbert, 15. Reasoner, 20. Horcoff (Hemský), 49. Penner (Hemský), rozhodující nájezd Horcoff - 19. Burrows, 21. Isbister, 36. Edler, 48. Näslund

Calgary - Colorado 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 23. a 60. Nolan, 30. Iginla, 56. Moss - 22. Svatoš