Hemský hlavní hvězdou. Dva góly dal, na jeden nahrál

29. 2. 2008 7:39
Edmonton - Los Angeles 5:4
Aleš Hemský.
Aleš Hemský. | Foto: Reuters

Edmonton - Český útočník Aleš Hemský žene svůj tým vpřed. Ve čtvrtečním zápase doma proti Los Angeles dva góly dal a na jeden na hrál.

V dramatické přestřelce dvou týmů ze dna Západní konference nakonec ten jeho zvítězil 5:4.

Dále čtěte:

Edmonton mocně finišuje a snaží se dohnat velkou ztrátu, kterou si vytvořil v průběhu sezony.

Olejáři vyhráli doma pošesté za sebou, celkem potřetí za sebou. Jenže od poslední, osmé, příčky, z níž se postupuje do play off, je dělí ještě sedm bodů.

Aleš Hemský se předvedl zejména ve 2. třetině. Edmonton ji ovládl v poměru 4:2, on vstřelil dva góly. Po zásluze byl vyhlášen hlavní hvězdou střetnutí.

Domácí nastupovali do 3. třetiny s vedením 5:3. Los Angeles stačilo pouze snížit na konečných 5:4.

Krejčí : 42 zápasů nic, pak 2 zápasy a 2 góly

Český útočník Bostonu David Krejčí čekal na svůj premiérový gól již druhou sezonu, celkem 42 zápasů. V úterý se v utkání proto Ottavě dočkal. Hned v následujícím duelu, ve čtvrtek doma proti Pittsburghu, svůj kousek zopakoval.

V 58. minutě uzavíral v přesilovce skóre na konečných 5:1 pro domácí.

Hokejisté New Yorku Islanders vedli na ledě Atlanty již 3:0. Na první branku nahrával obránce Radek Martínek, druhou dal centr Josef Vašíček.

Jaromír Jágr (vlevo v bílém) přihrává na gól Brandonu Dubinskymu.
Jaromír Jágr (vlevo v bílém) přihrává na gól Brandonu Dubinskymu. | Foto: Reuters

Atlanta však v prostřední části ztrátu vymazala a vyrovnala na 3:3. Hosté šli znovu do vedení zkraje třetí třetiny. Minutu a 22 vteřin před koncem však dokázal vyrovnat na 4:4 Robert Holík.

Jenže prodloužení již patřilo hostím. V čase 1:09 našel Josef Vašíček Trenta Huntera a ten rozhodl o výhře Ostrovanů 5:4.

Z cizího ledu si odvážejí všechny body i jejich městští rivalové z New Yorku Rangers. Na ledě Caroliny otevíral skóre jednadvacetiletý mladík Brandon Dubinski, přihrával mu šestatřicetiletý veterán Jaromír Jágr. Jezdci nakonec vyhráli 4:2.

Ottawa tápe i pod staronovým trenérem

Svůj debut ve Philadelphii si odbyl Václav Prospal, jenž přišel z Tampy Bay. Nepřipsal si ani bod, ale jeho celek zvítězil doma nad Ottawou 3:1.

Senátoři se trápí, někdejší suverén Východní konference podlehl již počtvrté za sebou, nepomohla ani trenérská výměna, kdy Johna Paddocka nahradil bývalý kouč "Sens" a jejich současný  generální manažer Bryan Murray.

Více čtěte zde: Ottawa propustila kouče. K týmu se vrací Murray

Místo aby změna hráče nastartovala, byli podle svých slov spíše v šoku.

Boston - Pittsburgh 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 10. a 13. Sturm, 23. Chára, 37. Axelsson, 58. Krejčí - 54. Dupuis

Philadelphia - Ottawa 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 41. a 47. Knuble, 34. Dowd - 27. Spezza

Carolina - NY Rangers 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 28. a 45. Erik Cole - 4. Dubinsky (Jágr), 20. Avery, 23. Drury, 48. Shanahan

Atlanta - NY Islanders 4:5 PP (0:2, 3:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 24. Perrin, 34. Klee, 35. Žitnik (Holík), 59. Holík - 10. a 44. Comrie (na první Martínek), 12. Vašíček, 22. Hilbert, 62. Hunter (Vašíček)

St. Louis - Phoenix 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky: 16. Ryan Johnson - 18. Jovanovski (Vrbata), 19. Niko Kapanen. Střely na branku: 42:28. Diváci: 17.867.

Dallas - Chicago 7:4 (2:1, 3:0, 2:3)
Branky: 5., 23. a 46. Hagman, 10. Modano, 25. Eriksson, 27. Daley, 57. Lehtinen - 45. a 59. Bourque, 5. Byfuglien, 50. Ladd

Edmonton - Los Angeles 5:4 (1:1, 4:2, 0:1)
Branky: 29. a 37. Hemský, 1. Cogliano (Hemský), 30. Nilsson, 38. Pisani - 30. a 52. Dustin Brown, 20. Kopitar, 25. O'Sullivan