Hemský opět rozhodl zápas. Nyní v Anaheimu

zh
29. 10. 2007 6:52
Anaheim - Edmonton 2:3 SN
K úvodnímu gólu zápasu na ledě Anaheimu gratuluje edmontonskému útočníkovi Aleši Hemskému i obránce Ladislav Šmíd (vpravo). | Foto: Reuters

Anaheim - Aleš Hemský pokračoval v nedělním zápase NHL na ledě Anaheimu tam, kde ve čtvrtečním duelu s Minnesotou skončil. K vítězství 3:2 po samostatných nájezdech přispěl gólem i trefou v rozstřelu.

Český útočník zápas zahájil i zakončil. Ve 13. minutě otevřel skóre zápasu, utkání pak končilo jeho backhandovým překonáním anaheimského brankáře Giguera. Ve druhé sérii nájezdů zvýšil už na 2:0, třetí kolo se tudíž už jet nemuselo.

Anaheim podlehl Edmontonu 2:3.

"Hud" je talentovaný chlapec

Také střetnutí Vancouveru s Detroitem rozhodoval Čech. Útočník Jiří Hudler vsítil vítězný gól minutu před kocem druhé třetiny. Hosty z Detroitu poslal do vedení 3:2, ve třetí části již branka nepadla.

"Byl jsem sám a měl jsem velkou rychlost. Pokusil jsme se naznačit pohyb, byl jsem už hodně blízko brankáře Luonga, takže jsem se hlavně snažil, abych to dal nahoru. Je to skvělý gólman, ale viděl jsem, že jde dolů, tak jsem se ho snažil přestřelit," popisoval svou vítěznou trefu podle tiskové agentury AP Jiří Hudler.

Vítězství jistil v bráně Chris Osgood, Dominik Hašek odpočívá kvůli naraženému boku. Na střídačce byl proto připraven z farmy narychlo povolaný James Howard.

"Hud je opravdu talentovaný chlapec," pochvaloval si Hudlera trenér Mike Babcock podle agentury AP. "On s Filppulou a Samuelssonem vytvářejí útok skvěle dynamických hráčů. Nemůžete spoléhat na jeden útok, že by vám zajistil všechny góly," pokračoval.

Při vítězství Colorada nad Minnesotou 3:1 vyšli Češi naprázdno, zápas dirigovali Slováci a Ryan Smyth. Coloradský útočník Marek Svatoš zaznamenal rozhodující gól, jeho kolega v bráně Peter Budaj z 22 střel pustil jedinou a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Druhá hvězda, letošní nová posila Colorada Ryan Smyth, si připsal gól a přihrávku.

Milan Hejduk vynechal kvůli zranění zad už své čtvrté utkání v řadě.

Anaheim - Edmonton 2:3 SN (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 32. Kunitz, 48. Perry - 13. Hemský, 59. Cogliano, rozhodující nájezd Gagner

Vancouver - Detroit 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 6. Cooke, 36. Näslund - 6. Holmström, 20. Samuelsson, 39. Hudler

Colorado - Minnesota 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 9. Smyth, 36. Svatoš, 60. Wolski - 16. Belanger