Hemský se blýskl třemi body, trefili se i Jaškin s Nestrašilem

13. 11. 2015 6:44
Aleš Hemský se v hokejové NHL zasloužil gólem a dvěma asistencemi o výhru Dallasu 6:3 nad Winnipegem a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Své první trefy v sezoně zaznamenali Dmitrij Jaškin a Andrej Nestrašil.
Hemský a Spezza slaví gól.
Hemský a Spezza slaví gól. | Foto: Reuters

New York - Aleš Hemský se v hokejové NHL zasloužil gólem a dvěma asistencemi o výhru Dallasu 6:3 nad Winnipegem a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Své první trefy v sezoně zaznamenali Dmitrij Jaškin, jehož St. Louis však prohrálo na ledě New Yorku Rangers 3:6, a Andrej Nestrašil, který pomohl Carolině k zisku bodu za prohru 2:3 v prodloužení s Minnesotou.

Hemský třetím gólem v tomto ročníku dostal Dallas do vedení 3:2. Stalo se tak ve 24. minutě, kdy pláchl do samostatného úniku a na Ondřeje Pavelce vyzrál jednoduchou střelou forhendem. Hostům se v polovině třetí třetiny sice podařilo vyrovnat, jenže šest minut před koncem vrátil domácím náskok Jamie Benn, který v přesilové hře dorazil střelu Tylera Seguina. Jets to pak zkusili v šesti hráčích bez Pavelce, jenž si připsal 28 zákroků, ale power play jim vůbec nevyšla a inkasovali v ní ještě další dva góly.

"Jen jsem stál před brankou a dorazil puk do sítě. Ten gól, to byla hlavně skvělá práce ostatních čtyř kluků," komentoval Benn rozhodující moment zápasu, při němž si připsal 11. gól v sezoně. Pro Dallas to byla už druhá branka v přesilové hře, v jejichž využívání jsou Stars druzí nejlepší v celé NHL. Naopak předtím ubránili čtyřminutové oslabení po vyloučení Seguina za nebezpečnou hru vysokou holí.

Hemský si připsal tři body, přestože na ledě strávil jen necelých 11 minut. "Byl to náročný zápas. Winnipeg má velmi dobrý tým se spoustou urostlých hráčů. Umí hrát dobře do těla, střílejí z každé pozice, vždy je to proti nim hodně těžké. Měli jsme trošku pomalejší začátek, ale pak jsme se dostali do hry," prohlásil dvaatřicetiletý rodák z Pardubic, jehož tým si třináctou výhrou v sezoně pojistil vedení v Západní konferenci.

Jaškinův gól potvrdilo až video

V zápase dvou elitních týmů mezi Rangers a St. Louis měli na začátku střeleckou převahu hosté, ale góly dávali domácí a po 15 minutách vedli už 3:0. Dmitrij Jaškin se postaral o první radost Blues, když v 17. minutě překonal Henrika Lundqvista dorážkou před brankou. Ve 26. minutě se po trefě Tarasenka dostali hosté dokonce na rozdíl jediného gólu, jenže v polovině zápasu už domácí vedli zase o dva. Podobný scénář se opakoval ještě jednou a ve třetí třetině si newyorský tým náskok bezpečně pohlídal.

Rangers prodloužili vítěznou sérii už na sedm zápasů a v šestnácti utkáních od začátku sezony ztratili pouhých šest bodů. "Daří se nám, ale tahle výhra proti takovému soupeři je opravdu velmi cenná. Ráno jsme si říkali, že musíme mít dobrý začátek, a to se nám povedlo," pochvaloval si gólman Lundqvist.

Svěřenci trenéra Alaina Vigneaulta potvrdili, že jsou mistři v bránění náskoku ve třetí třetině. Rangers vyhráli všech deset zápasů v letošní sezoně, v nichž vedli po 40 minutách a za poslední tři sezony nedotáhli do vítězného konce takové duely jen čtyři z celkových osmasedmdesáti.

Nestrašil se ze svého gólu proti Minnesotě nejprve dlouho neradoval. Když totiž v 9. minutě doklepl puk do prázdné branky, hlavní rozhodčí rozpažil a hodlal jej neuznat kvůli nedovolenému zákroku na brankáře Devana Dubnyka. Kouč Caroliny si však vyžádal přezkoumání situace u videa a poté už Nestrašil mohl se svými spoluhráči slavit vedení 2:0.

Jenže dvoubrankový náskok domácí neudrželi. Ještě před přestávkou snížil Jason Zucker, v polovině utkání vyrovnal Thomas Vanek. V prodloužení pak domácí Hurricanes nevyužili přesilovku čtyři na tři a naopak 70 sekund před vypršením nastavení rozhodl o výhře Divočáků druhým gólem Zucker.

"Prvních patnáct minut jsme vůbec nic nehráli. Začátek jsme totálně zaspali," konstatoval Zucker. "Nechápali jsme, co se děje. Kroutili jsme hlavami a říkali si, co se to sakra děje," přidal se obránce Ryan Sutter. Jenže pak se hosté nadechli k velkému obratu, který korunovali vítězným gólem v prodloužení, v nichž byla až dosud domácí Carolina stoprocentní.

Po obratu marně sahali v duelu s Buffalem hokejisté Floridy, kteří prohrávali už o dva góly, v závěru však dokázali snížit, vytvořili si obrovský tlak a vyrovnání viselo ve vzduchu. Nakonec ale prohráli 2:3.

Největší šanci zmařil i s použitím své masky nováček v brance Sabres Linus Ullmark. "Na konci jsem kolikrát vůbec neviděl puk a snažil se jen zabrat co nejvíce místa v brance. Naštěstí mám velkou hlavu, takže mě do ní kotouč trefil," smál se dvaadvacetiletý švédský gólman, který si připsal 36 zákroků.

Jaromír Jágr asistoval u vyrovnávacího gólu na 1:1. Český veterán odehrál 1564. zápas v NHL, což ho řadí na 10. místo v historii spolu s bývalým zadákem Detroitu Nicklasem Lidströmem.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

Výsledky NHL:

Boston - Colorado 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Branky: 2. Chára, 6. Spooner - 13. Söderberg, 20. Beauchemin, 47. Duchene. Střely na branku: 27:30. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Duchene (Colorado), 2. Bergeron (Boston), 3. Beauchemin (Colorado).

NY Rangers - St. Louis 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

Branky: 5. Brassard, 8. Zuccarello, 15. Hayes, 31. Miller, 43. McDonagh, 59. Girardi - 17. Jaškin, 26. Tarasenko, 35. Brouwer. Střely na branku: 22:34. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello, 2. Stepan, 3. Nash (všichni Rangers).

Philadelphia - Washington 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

Branky: 4. Laughton, 22. Giroux - 30. a 38. Chimera, 11. Oshie, 31. Justin Williams, 54. Bäckström. Střely na branku: 20:32. Diváci: 19.414. Hvězdy zápasu: 1. Chimera, 2. Williams (oba Washington), 3. Laughton (Philadelphia).

Carolina - Minnesota 2:3 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 5. Faulk, 9. Nestrašil - 16. a 64. Zucker, 30. Vanek. Střely na branku: 39:21. Diváci: 9511. Hvězdy zápasu: 1. Zucker (Minnesota), 2. Faulk (Carolina), 3. Dubnyk (Minnesota).

Ottawa - Vancouver 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky: 14. Ryan, 35. Karlsson, 59. Wideman - 8. Baertschi (Vrbata), 60. Edler. Střely na branku: 25:35. Diváci: 19.229. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson, 2. Hoffman (oba Ottawa), 3. H. Sedin (Vancouver).

Florida - Buffalo 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky: 30. Huberdeau (Jágr), 57. Trocheck - 20. Gionta, 39. Franson, 44. Reinhart. Střely na branku: 38:19. Diváci: 11.271. Hvězdy zápasu: 1. Gionta (Buffalo), 2. Huberdeau (Florida), 3. Ullmark (Buffalo).

Nashville - Toronto 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 43. Weber - 46. Bozak, rozh. nájezd Holland. Střely na branku: 22:23. Diváci: 17.231. Hvězdy zápasu: 1. Bozak (Toronto), 2. Weber (Nashville), 3. Reimer (Toronto).

Chicago - New Jersey 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Branky: 7. P. Kane, 54. Panarin - 21. Henrique, 38. Palmieri, 58. Kalinin. Střely na branku: 29:22. Diváci: 21.568. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Kalinin (oba New Jersey), 3. Panarin (Chicago).

Dallas - Winnipeg 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)

Branky: 3. Klingberg, 13. Sceviour (Hemský), 24. Hemský, 55. Jamie Benn, 59. Roussel, 60. Fiddler (Hemský) - 5. Wheeler, 5. Trouba, 50. Myers. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 32 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,7 procenta. Střely na branku: 34:38. Diváci: 18.010. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Hemský, 3. Klingberg (všichni Dallas).

Arizona - Edmonton 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 17. Ekman-Larsson, 34. Doan, 38. Elliott, 52. Domi - 4. Hall. Střely na branku: 21:28. Diváci: 15.545. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Domi, 3. Doan (všichni Arizona).

Tampa Bay - Calgary 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 22. Boyle, 53. Stamkos, 59. Johnson - 27. Bennett. Střely na branku: 29:31. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Callahan (oba Tampa), 3. Monahan (Calgary).

Los Angeles - NY Islanders 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 17. Doughty, 24. Lucic - 11. Nelson. Střely na branku: 22:32. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Doughty, 2. Lucic, 3. Muzzin (všichni Los Angeles).