reklama

Hemský: V Čechách se pořád hledá něco negativního

Aleš Hemský v dresu české hokejové reprezentace na olympiádě v Soči. Aleš Hemský v dresu české hokejové reprezentace na olympiádě v Soči. autor: Reuters
Není lehkého soupeře, tvrdí český útočník po nevydařených olympijských hrách v Soči.

Soči - Hokejový útočník Aleš Hemský byl s třemi góly nejlepším českým střelcem na olympijských hrách v Soči. Ani solidní individuální úspěšnost mu ale nevylepšila dojem z nevydařeného turnaje, ve kterém Češi skončili již ve čtvrtfinále.

"Já ani nevím, že jsem dal tři," řekl Hemský po prohře s USA 2:5. Netušil totiž, že mu rozhodčí připsali první středeční český gól, kdy se puk do branky odrazil od jednoho z amerických hráčů.

"Nevím, jak to hodnotit. Na začátku turnaje jsem ani nehrál a musel jsem se na zápasy připravovat jinak. Poslední dva zápasy ale myslím, že naše lajna nehrála špatně. Vytvořili jsme si hodně šancí. Je těžké turnaj hodnotit pozitivně, když jsme nepostoupili. Nejde to hodnotit kladně," uvedl útočník Edmontonu.

Ještě jsem neslyšel nic pozitivního, tvrdí

Češi nakonec v Soči obsadí šesté místo, to ale pro Hemského nic neznamená. "To je jedno, kolikátý skončíme. Když to není do třetího, je to vždy špatně," podotkl. Že by ale turnaj skončil velkým českým nezdarem, si nemyslel. "Nemyslím si, že to bylo tak hrozné, jak se všude píše. Experti v Čechách hledají jen to negativní. Ještě jsem neslyšel nic pozitivního," řekl Hemský.

Reprezentace na olympiádě porazila Lotyšsko a Slovensko, prohrála se Švédskem, Švýcarskem a USA. Nedokázala tak přehrát žádný tým ze světové špičky.

"Dnes může každý porazit každého"

"To se říká na každém šampionátu. Není ale lehkého soupeře. Každý může porazit každého. Nerozděloval bych to. My jsme se Švédskem nehráli dobře první třetinu, pak byl náš výkon dobrý," uvedl odchovanec pardubického hokeje.

Bezprostředně po vyřazení na olympiádě se Hemský ohradil proti tomu, že by byl český hokej v krizi. "V Česku se pořád hledá něco negativního. Já nevím, možná není nic pozitivního. Já fakt nevím, já tu jen hraju. Medailí jsme ale za poslední roky měli dost. Pořád se řeší, jestli nám ujel vlak," podotkl Hemský a poukázal na to, že Česko má stále v NHL i v evropských soutěžích řadu dobrých hokejistů.

"Kdybychom postoupili, možná by všichni říkali, jaké to tam máme super. Vše se odráží od čtvrtfinále," řekl.

"Partu jsme měli dobrou, v tom to není"

Trenér Alois Hadamczik se už před olympiádou dostal pod palbu kritiky, že při nominaci opomenul některé kvalitní hráče. Podle Hemského se jedná v Čechách už o tradici.

"Každý turnaj se řeší, kdo měl jet. Záleží, jestli po jeho skončení můžete říct, že jste udělali pro úspěch všechno," uvedl Hemský. Zda by měl Hadamczik pokračovat, nekomentoval.

"Partu jsme měli dobrou, v tom to není. Všichni se do reprezentace těší. Ale já se k tomu nechci teď vyjadřovat. Ať to vyhodnotí lidé, kteří jsou nad námi, a řeknou si k tomu své. Možná později řekneme třeba i my hráči," dodal Hemský.

Vše o olympijském hokejovém turnaji v Soči čtěte ZDE.

reklama