ČTK, yac
17. 2. 2009 7:13
Phoenix - Edmonton 1:3, Nashville - Ottawa 0:2
Aleš Hemský se mohl radovat ze svého gólu i vítězství Edmontonu.
Aleš Hemský se mohl radovat ze svého gólu i vítězství Edmontonu. | Foto: Reuters

New York - Český hokejista Aleš Hemský byl hlavním strůjcem vítězství Edmontonu 3:1 v pondělním utkání NHL na ledě Phoenixu. Útočník Oilers si připsal gól a asistenci a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

"Teď je důležitý každý zápas, potřebujeme získat tolik bodů, kolik jen můžeme," nabádal k setrvání u zlepšených výkonů Hemský.

Edmonton se totiž stále pohybuje na hranici postupu do play-off. Do konce základní části však zbývá ještě přes dvacet zápasů.

Český útočník nejprve v 36. minutě trefou v přesilové hře otevřel skóre utkání, v 46. minutě pak přihrál na vítězný druhý gól, který vstřelil Sheldon Souray.

Edmonton připravil Phoenixu devátou porážku z posledních deseti zápasů, přičemž Kojoti během této neúspěšné série klesli z páté až na třináctou pozici v tabulce Západní konference.

Skvělý debut: Neuvirth vychytal výhru, zářil i Havlát

Výsledky NHL:

NY Islanders - Pittsburgh 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 12. Campoli, 34. Nielsen, rozhodující sam. nájezd Tambellini - 19. Malkin, 38. Ryan Whitney. Střely na branku: 30:37. Diváci: 16.234.

Columbus - Dallas 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 27. a 28. Umberger (na první Voráček) - 1. B. Richards, 33. Eriksson, rozhodující sam. nájezd Neal. Střely na branku: 43:22. Diváci: 15.006.

Nashville - Ottawa 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky: 6. Foligno, 14. Heatley. Střely na branku: 24:24. Diváci: 14.681.

Phoenix - Edmonton 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 40. Jovanovski - 36. Hemský, 46. Souray (Hemský), 60. Horcoff. Střely na branku: 29:29. Diváci: 14.547.

St. Louis - New York Rangers 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky: 31. Colaiacovo, 55. Crombeen - 37. Korpikoski. Střely na branku: 33:20. Diváci: 16.341.

Los Angeles - Atlanta 6:7 po sam. nájezdech (2:4, 1:1, 3:1 - 0:0)

Branky: 48. a 60. Kopitar, 15. Johnson, 18. Stoll, 26. Frolov, 51. Gauthier - 6. a 44. Kovalčuk, 2. Little, 8. White, 16. Reasoner, 40. Stuart, rozhodující sam. nájezd Christensen. Střely na branku: 45:27. Diváci: 18.118.