Hemský zraněn. Edmonton vyhrál i bez něj

zh
3. 12. 2007 7:16
Olejáři znovu podrtili obhájce Stanley Cupu
Ani jeden z hráčů Anaheimu si na edmontonského brankáře Mathieua Garona nepřišel. (Na snímku Garon kryje pokus Coreye Perryho.) | Foto: Reuters

Anaheim - V pátek si Edmonton doma vyšlápnul na obhájce Stanely Cupu Anaheim a vyprovodil ho výsledkem 5:1. Kanonádu načal již ve 3. minutě Aleš Hemský. Zápas však nedohrál kvůli pohmožděnému kolenu.

Zranění bude zřejmě vážnější, neboť mu neumožnilo odcestovat s mužstvem k nedělní odvetě do Anaheimu.

Tu však Olejáři zvládli i bez něj ve stejném duchu jako v pátek. Tentokrát  vyhráli 4:0.

Akcie  vítěze loňského ročníku klesají. Ze čtyř posledních zápasů prohrál tři, navíc s nelichotivým skóre 16:8.

Kromě Hemského přišel Edmonton v pátek i o Geoffa Sandersona, jenž si poranil záda. Klub mohlo alespoň těšit, že v neděli konečně mohli nastoupit ke svému prvnímu zápasu sezony Patrick Thoresen a Fernando Pisani.

Třicetiletý křídelní útočník Pisani se dlouho vzpamatovával ze zánětlivé střevní nemoci.

"Ještě před měsícem a půl jsem si nebyl jistý, zda budu vůbec tento rok hrát," cituje rodáka z Edmontonu agentura AP po zápase v Anaheimu. "Za pár týdnů jsem ztratil hodně váhy a hodně krve a nevypadalo to vůbec dobře. Hrát hokej pro mě bylo tou  poslední věcí, na kterou jsem myslel. Chtěl jsem jen zase normálně žít."

Luongova neprůstřelnost trvala 210 minut

Brankář Vancouveru Canucks Roberto Luongo  vychytal tři shutouty,  jeho neprůstřelnost odčarovali až hráči Minnesoty Wild, kteří v domácím utkání vyhráli 2:1.

210 minut nelovil Luongo puk z branky. Prostřelil ho až centr Minnesoty Eric Belanger.

Jak připomínají stránky Vancouveru, je teprve devátým brankářem  NHL od sezony 1989/1990, který neobdržel gól více jak 200 minut.

Na jedinou branku Canucks přihrával obránce Lukáš Krajíček.

Mužstvo New Jersey porazilo doma Atlantu 3:2 až po samostatných nájezdech. U druhého gólu vítězů asistoval bek Karel Rachůnek.

New Jersey - Atlanta 3:2 SN (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 20. Brylin, 36. Madden (Rachůnek), rozhodující nájezd Gionta - 15. White, 50. Kovalčuk

Minnesota - Vancouver 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 17. Belanger, 37. Voros - 26. Brown (Krajíček)

Anaheim - Edmonton 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 10. Torres, 19. Penner, 28. Pitkänen, 30. Gilbert