VIDEO Supertalent Hertl zařídil dvěma góly výhru San Jose

25. 9. 2013 7:45
Podívejte se na sestřih utkání mezi Vancouverem a San Jose, ve kterém Tomáš Hertl vstřelil dvě branky (první v čase 0:20, druhá v čase 3:00) | Video: Sport

San Jose - Tomáš Hertl zařídil dvěma góly v přípravném zápase před NHL s Vancouverem výhru San Jose 5:0, když v 11. minutě utkání skóre otevřel a ve 43. jej uzavřel.

Na ledě přitom strávil plných šestnáct minut a 48 sekund, třikrát vystřelil a rozdal dva hity. Obzvlášť přitom byl vidět před brankou soupeře.

"Hodně bojuje," všiml si kapitán Sharks Joe Thornton, který společně s Brentem Burnsem nastupoval v Hertlově lajně. "Rozhodně se tedy před brankou nebojí."

Jisté místo v prvním týmu ale zatím český forvard nemá. "Jestli si myslím, že Tomáš může hrát v NHL? Myslím. Ale v přípravě zatím hrál spíš proti týmům s hráči z NHL i AHL," prohlásil po zápase trochu záhadný kouč Todd McLellan.

V přípravných duelech byli ovšem vidět i další Češi. K výhře New Jersey 2:1 na ledě Philadelphie pomohl jedním gólem Marek Židlický, který v 7. minutě otevřel skóre po asistenci Patrika Eliáše. Ve 48. minutě zvýšil náskok Devils nováček v týmu Mike Sislo a Flyers už stačili jen snížit gólem Kimma Timonena z 59. minuty.

U výher svých týmů byli i Aleš Hemský, jenž jednou asistencí pomohl k vítězství Edmontonu 5:3 nad New Yorkem Rangers, a Marek Mazanec, který odchytal 20 minut za Nashville při výhře 2:1 nad Tampou Bay

Toronto - Ottawa 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky: 23. Van Riemsdyk, 51. Phaneuf - 26. Z. Smith, 47. O'Brien, 49. Greening.

Philadelphia - New Jersey 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 59. Timonen - 7. Židlický (Eliáš), 48. Sislo.

Nashville - Tampa Bay 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky: 25. Moser, 45. Klein - 60. Stamkos. Brankář Marek Mazanec (Nashville) odchytal 20 minut, inkasoval ze tří střel jednu branku a měl úspěšnost zákroků 66,7 procenta.

Colorado - Dallas 3:5 (0:0, 1:4, 2:1)

Branky: 38. Landeskog, 49. Malone, 54. Stastny - 26., 30. a 59. Sceviour, 26. a 27. Jamie Benn.

Edmonton - New York Rangers 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Branky: 20. a 22. Perron, 13. T. Hall (Hemský), 32. Eager, 54. Eberle - 8. M. Staal, 23. J. Miller, 57. Girardi.

Los Angeles - Anaheim 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 37. Williams, 44. Kopitar - 7. Lindholm.

San Jose - Vancouver 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Branky: 11. a 43. Hertl, 13. Boyle, 32. Thornton, 39. Couture.