Hertl řídil vítězství San Jose dvěma góly a byl vyhlášen první hvězdou zápasu

20. 5. 2016 6:50
Český mladík Tomáš Hertl zařídil San Jose ve finálové sérii proti St. Louis druhé vítězství, když dnes v noci vstřelil dvě branky a byl vyhlášen první hvězdou večera.
Joe Thornton přijíždí pogratulovat Tomáši Hertlovi ke vstřelené brance
Joe Thornton přijíždí pogratulovat Tomáši Hertlovi ke vstřelené brance | Foto: Reuters

San Jose - Hokejový útočník Tomáš Hertl byl vyhlášen nejlepším hráčem třetího finálového utkání Západní konference NHL, když dvěma góly zařídil San Jose výhru 3:0 nad St. Louis. Český hráč je se třemi zásahy nejúspěšnějším střelcem série, v níž se i díky jeho brankám ujali Sharks vedení 2:1.

San Jose si všechny tři trefy rozdělilo rovnoměrně po jedné do každé třetiny. Úvodní vstřelil Hertl, který dostal puk do jízdy a bombou z levého kruhu do vzdálenějšího horního růžku nedal Brianu Elliottovi šanci. Odchovanec pražské Slavie svým čtvrtým gólem v letošním play off otupil počáteční nápor soupeře, který v průběhu první části nedovolil domácím více než osm minut vystřelit na branku.

Druhý zásah přidal po dobře sehraném přečíslení tři na dva Joonas Donskoi, který si najel z druhé vlny na přihrávku Logana Couturea a gólmana Blues prostřelil z mezikruží. Jakoukoli naději na zvrat vzal hostům definitivně v úvodu závěrečné třetiny Hertl. Český útočník převzal puk za brankou, vyjel před ni do palebné pozice a vyhnal Elliotta na střídačku.

Spolehlivě pracuje i obrana San Jose, v níž hraje taky Roman Polák. V utkání limitovala na minimum gólové šance St. Louis, za které nastoupil ve čtvrtém útoku poprvé v sérii Dmitrij Jaškin, a už 150 minut neinkasovala. Gólman Martin Jones si tentokrát připsal 22 zákroků a stal se prvním brankářem v klubové historii Sharks, který vychytal v play off dvě nuly za sebou.

Semifinále play off NHL:

Západní konference - 3. zápas:

San Jose - St. Louis 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 16. a 47. Hertl, 32. Donskoi. Střely na branku: 16:22. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. Thornton, 3. Jones (všichni San Jose). Stav série: 2:1.