Hertl se zase trefil, po tvrdém ataku soupeře ale nedohrál

13. 10. 2013 8:35
David Krejčí z Bostonu přihrával na vyrovnávací gól v zápase proti Columbusu. Bruins nakonec vyhráli 3:1.

Praha - Už sedmou branku do své sbírky přidal v kanadsko-americké NHL Tomáš Hertl. Devatenáctiletý český útočník trefou hned v první minutě zápasu přispěl k domácí výhře San José nad Ottawou 3:2.

Žraloci si v novém ročníku udrželi neporazitelnost, mladá hvězda ale zápas nedohrála. Po tvrdém úderu od Clarka MacArthura ve druhé třetině Hertl odstoupil a na led už se nevrátil. Podle kouče San José má český mladík problém s ramenem.

Hertl už čelil druhému ataku

Nejlepšího střelce soutěže si po raketovém vstupu do sezony soupeři pochopitelně hlídají. Hertl tak byl terčem již druhého tvrdého ataku. V minulém utkání jej hrubě fauloval obránce Vancouveru Alex Edler a za úder do hlavy obdržel třízápasový trest.

Tentokrát Hertla srazil k ledu při souboji o puk v oblasti mezi kruhy MacArthur a český hráč se skloněnou hlavou ihned zamířil do šatny.

Podle trenéra Sharks Todda McLellana nebolí Hertla hlava, ale rameno. Protivníkovi nic nevyčítal. "Chystal se natlačit před branku ale klopýtl a upadl na něho. Trochu ho to ještě bolí, ale myslím si, že zítra už bude v pořádku," komentoval zákrok McLellan.

Český mladík se prosadil dorážkou

Jeho svěřenci se gólovou dorážkou Hertla ujali po 55 sekundách zápasu vedení, hosté ale ještě před první přestávkou brankami Zacka Smithe a Bobbyho Ryana skóre otočili. Sharks, kteří ve všech předchozích zápasech zvítězili alespoň o tři branky, trefami Patricka Marleaua a Brenta Burnse nakonec zápas překlopili na svou stranu a těsnou výhru uhájili.

Hertl je se sedmi trefami stále nejlepším střelcem soutěže, v kanadském bodování ho ale v čele vystřídal Sidney Crosby, který hattrickem a jednou asistencí pomohl Pittsburghu k výhře 5:4 na ledě Tampy Bay. Vítěznou branku týmu vstřelil v čase 59:41 Matt Niskanen.

Krejčí přispěl k další výhře Bostonu

Hokejisté Bostonu si ve čtvrtém zápase nového ročníku NHL připsali už třetí výhru, když zvítězili 3:1 na ledě Columbusu.

Asistencí na vyrovnávací gól Kellyho k tomu přispěl i český útočník David Krejčí.

Na konci první třetiny šli sice do vedení domácí Blue Jackets, za něž v přesilovce otevřel skóre Johnson, ovšem ve druhé půlce zápasu hosté zužitkovali svou střeleckou převahu.

Po Kellym se zkraje třetí třetiny trefil Eriksson a v poslední minutě pečetil výhru Bruins Lučič.

Výsledek NHL:

Columbus - Boston 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 19. Johnson - 37. Kelly (Krejčí), 41. Eriksson, 60. Lucic. Střely na branku: 27:36. Diváci: 14.092.

Toronto - Edmonton 6:5 v prodl. (2:2, 1:1, 2:2 - 1:0)

Branky: 16. a 50. Van Riemsdyk, 26. a 60. Lupul, 10. Kadri, 63. Bolland - 6. a 52. Smyth, 19. Nugent-Hopkins, 22. Gordon, 46. Eberle. Střely na branku: 26:31. Diváci: 19.379.

Detroit - Philadelphia 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Branky: 54. a 60. Zetterberg, 8. Bertuzzi, 32. Kronwall, 44. Dacjuk - 32. Gustafsson, 46. T. McGinn (Voráček). Střely na branku: 30:34. Diváci: 20.066.

Tampa Bay - Pittsburgh 4:5 (1:0, 2:2, 1:3)

Branky: 14. Filppula, 26. Stamkos, 36. Purcell, 57. Killorn - 23., 41. a 51. Crosby, 28. Orpik, 60. Niskanen. Střely na branku: 18:26. Diváci: 18.939.

Washington - Colorado 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Branky: 43. Fehr - 7. a 42. Tanguay, 15. Duchene, 38. MacKinnon, 43. J. McGinn. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, inkasoval pět branek z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 82,14 procenta. Střely na branku: 41:28. Diváci: 18.506.

Chicago - Buffalo 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 10. B. Smith, 40. P. Kane - 52. Stafford. Střely na branku: 40:29. Diváci: 21.261.

St. Louis - NY Rangers 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Branky: 26. a 39. Backes, 6. Steen, 33. D. Roy, 51. Tarasenko - 20. a 43. Callahan, 37. B. Richards. Střely na branku: 34:29. Diváci: 18.130.

Nashville - NY Islanders 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Branky: 22. S. Jones, 40. Hörnqvist, 44. Ellis - 33. Nielsen, 36. Tavares. Střely na branku: 31:16. Diváci: 17.113.

Minnesota - Dallas 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Branky: 1. Fontaine, 11. Cooke, 29. Dumba, 31. Niederreiter, 55. Parise - 33. Benn. Střely na branku: 36:19. Diváci: 18.278.

Vancouver - Montreal 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Branky: 34. H. Sedin - 6. Pacioretty, 37. Eller, 47. Plekanec, 53. Gorges. Střely na branku: 40:38. Diváci: 18.910.

San Jose - Ottawa 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Branky: 1. Hertl, 37. Marleau, 48. Burns - 16. Z. Smith, 19. Ryan. Střely na branku: 50:23. Diváci: 17.562.